Kayıt Ol

Oyun Önerisi - 05/05/2021

Tarayıcı Oyunları Arasında Beğeneceğiniz 10 Ücretsiz Oyun Tavsiyesi

Tarayıcı oyunları yıllardır peşimizi bırakmayan ve birçok oyuncunun nostaljisi haline gelen yapılardır. Aslında geçmişi biraz karmaşık oyuncuların döneminden kaynaklı iyi PC bulunduramaması mecburen tarayıcı yönüne sürüklenmemizi sağlıyordu. Fakat günümüzde en kötü bilgisayar dahil belli başlı oyunlara girmemize müsaade edebiliyor. Tabi bu durum tarayıcı oyunlarına olan bağlılığı ve hazzı azaltmıyor. Aksine çevrimiçi türlerinin getirilmesiyle daha çok dikkat çeker hale geliyor.

Flash oyunlarının birçoğumuzun hayatında yeri ayrı ve muazzam eğlenceli vakitlerimizin başyapıtları olmayı sağladılar. Ancak günümüzde gelişime ve teknolojiye ayak uydurulmasıyla beraber oyun dünyası da ayrı yapıya büründü. Online şekline bürünerek zamanla video oyunları oynama şansını bize sunmaktadır. Nitekim Covid-19 pandemi süreci birçoğumuzu etkilemiş ve kapalı kalmak insanların canını sıkmaya başlamıştır. Sizde boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirmek için seçiminizi tarayıcı oyunlarından yana yapabilirsiniz.

ucretsiz-tarayici-oyunlari-oyna

Tabi bu bazı oyuncular için istek değil, mecburiyet gibi olabiliyor. Günümüzde hala iyi bir bilgisayar veya telefona sahip olamayanların mecburen seçimleri tarayıcı yönüne kayabilir. Sizde bu durumdan ötürü oynamaya karar vereceğiniz yapıyı seçemiyorsanız listemize göz atmalısınız. Eminiz sizi memnun edecek veya dikkatinizi çekecek en az bir oyun eklemişizdir. Listemize geçmeden önce ise son bir konuya daha değinmek istiyoruz.

Oyuncu kitlesi, özellikle tarayıcı oyunlarına hakim olanların genel olarak tanıyabileceği isimler listemizde yer alabilir. Ancak belirtmek gerekir ki bazı şeyleri hatırlatmak ona geri dönmenizi sağlayabilir. Özellikle league başlığını gördüyseniz birçok oyunun aynı içeriğe sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Fakat tavsiyelerimiz arasında hepsi ayrı kategorilerde ve içerikleri değişik şekilde dizayn edilmiş oyunlardır.

En İyi 10 Tarayıcı Oyunu Tavsiyesi

en-iyi-10-tarayici-oyunu-tavsiyesi

En iyi tarayıcı oyunu tamamen tarafımızca seçilmiş ve günümüzde popülerliğini kaybetmemiş içeriklerdir. Tabi ki seçim ve son karar oyuncuya ait olacaktır, bundan ötürü listemizden en az birini tercih edebileceğinizi düşünüyoruz. Böylece tarayıcı oyunları arasında bildiğiniz, ezberlediğiniz veya yeni keşif ettiğiniz serüvenlerin tadını çıkarmanızı diliyoruz. Ayrıca son olarak bahsetmeliyiz ki çoğu oyun online ve ekip arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirmenizi sağlayabilecektir. Yani online şekilde oynayacağınız her oyunda aile bireyleriniz, ekip arkadaşlarınız veya bireysel şekilde giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır.

  • Pokemon ShowDown
  • Slither.IO
  • Ogame
  • Dark Orbit
  • Fallen London
  • Gartic.IO
  • Hero Zero
  • Legend Online
  • GeoGuessr
  • Popmundo

Pokemon ShowDown

Pokemon denince aklımıza ilk gelen zamanın çizgi filmleri ve muazzam kapışmaları gözümüzde canlanabilir. Birçoğumuzun duygusal bağı olan ve içerisinde bulunan karakterlere karşı sempatimiz gözükebilir. Zamanla oyunlara konu olan ve neredeyse her platformda aktiflik gösteren yegane oyundur. Mobil, bilgisayar, oyun konsolu ve son olarak tarayıcı yönünde aktifliği bulunmaktadır.

Birbirinden güzel ve eşsiz yeteneklere sahip pokemon karakterleriyle eşsiz serüvene giriş yapmaya hazırlanın. Pokemon ShowDown ile sadece izlemekle kalmayacak birebir o duyguları yaşama fırsatına sahip olacaksınız. Karakterlerinizi seçerek işleme başlayabilirsiniz. Ardından online şekilde rakiplerinize karşı savaşabilir ve bu simülasyonun tadını çıkarabilirsiniz. Oynamak için şuraya tıklayabilirsiniz.

Slither.IO

Solucan savaşlarına katılmaya hazırlanın, çünkü bu oyunda rakiplerinizi yiyecek ve büyüyerek devasa bir solucana dönüşeceksiniz. Solucan odaklı oyunun ilklerinden olan Agar.IO birçok kişi tarafından zamanında denenmiş ve keyifli vakitlere öncülüğü ile popülerleşmiş oyundu. Ancak Slither.IO süreçleri gözlemleyerek ve içerisinde bulundurduğu yapıyı değiştirerek en büyük rakip haline gelmiştir. Tabi bu durum zamanla Agar.IO oyununun gerilemesine ve Slither.IO solucan oyununun yükselmesine sebep olmuştur.

Günümüzde daha çok oyuncuya ev sahipliği yapmayı başarmış ve hala milyonlarca aktif oyuncu yapısıyla solucanları karşılaştırmaya devam ediyor. Sizde tarayıcınız üzerinden farklı deneyimlere yelken açmak istiyorsanız kesinlikle önceliğiniz bu oyundan yana olmalıdır. Uçsuz bucaksız bir yere gönderilecek ve binlerce rakip solucana karşı savaşacaksınız. Mouse ile kontrolünü sağlayacağınız solucanınızla rakiplerinize değmeden kıvrak hamleler ile kaçacaksınız. Gelişmek için ortalıkta bulunan topları ve rakibiniz olan solucanları size çarparak parçalanmasını sağlayın.

Ogame

Oyuncuların adını duyduğunda dahil gözleri dolacağı ve iç geçireceği muazzam oyunlardan birisidir. İçeriğinde uzay ve savaş yapısını barındıran oyunda, gezegeninizi kurmalısınız. Oluşturacağınız gezegenler ve uzay gemileri ile rakiplerinize karşı savaşarak üstünlük göstermeniz gerekecektir. Böylece gezegeni kapasitenizi yükseltecek ve gemilerinizi güçlendirebileceksiniz.

Tarayıcı oyunlarının mimarisi olma potansiyeline sahip oyunda tamamen eğlenceli vakitler geçireceğinizi garanti edemeyiz. Çünkü bir gün dahil girmezseniz gezegeniniz elinizden uçmuş olabilir. Ciddi anlamda aktiflik gerektiren oyunda sürekli savaşların olacağını bilmelisiniz. Öyle ki rakipleriniz siz yokken gezegeninize savaş açabilir ve bütün emeklerinizi tek kalemde yok edebilir. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki oyun Gameforge tarafından geliştirilmiştir.

Dark Orbit

Geçmişinde bu oyunu oynamayan veya en azından kısa süreliğine giriş yapmayan oyuncu bulmak çok nadirdir. Makale editörünün de zamanında deneyimlediği ve kısa süreli içeriğini test etme imkanı bulduğu oyundur. Ancak oyunun detaylarını ve gidişatını beğenmediğinden ötürü çıkış yapmıştır. Fakat öneriler arasında kesinlikle bulunması gereken bir yapıdır. Geliştiricileri tarafından muazzam yapıya getirilen ve günümüze dek güncellemelerini aksatmayan bir şirketin oyunudur.

Bu durum ne kadar değer verildiğini ve oyuncular tarafından benimsendiğini azıcık da olsa anlatıyor. Ogame ile aynı oyun yapısına sahiptir. Anlayacağınız üzere uzayda başlayan serüven gezegeninizi oluşturmanız ve rakiplerinize karşı gemileriniz ile savaşacağınız anlamına gelecektir. Sizde tarafınızı güçlendirerek uzay gemilerinizi hazırlayabilirsiniz. Böylece eşsiz savaş ve strateji oyununa adım atmış olacaksınızdır.

Fallen London

Victorian döneminde gerçekleşen olayların ve hikayenin yer aldığı Fallen London, 2016 yılında yayınlanmıştır. Genelleme olarak bakıldığında browser yönünde en etkili hikaye oyunları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Tabi bu durum macera arayan yönlerinizi kabartacak ve çeşitli görevler yaparak eğlenceli vakitlerinize destekçi olacaktır. Özellikle araştırmacı kimliğinizi ortaya koyacağınız bu serüvende sizi zorlayacak bazı yarasa grupları olacaktır.

Fakat bu durumun sizi korkutmasına izin vermeyin ve oyunun sonuna ulaşmak için tüm çabanızı sergileyin. Böylece hem keyifli vakit geçireceksiniz hem de strateji uygulayarak yaptığınız araştırmalarla eski düzene kavuşacaksınız. Bilmelisiniz ki Londra artık başkalarının elinde ve yerin bir mil altına sürüklenmişsinizdir. Burada karşılaşacağınız yarasalar görevlerinizi ve çıkış yollarınızı engellemeye çalışacaktır. Ancak üstesinden gelinmeyecek durum yoktur.

Gartic.IO

Resim çizme yeteneğinize ve genelleme yapılacak şekilde bilgi kütüphanesi olan aklınıza güveniyorsanız tam size göre oyundur. Arkadaş çevreniz, aile bireyleriniz veya ekip arkadaşlarınızla sıkıldığınız dönemleri geride bıraktıracak oyundur. Bol çekişmeli, resim çizme oyunu öncülerinden veya ufak ayrıntılar vererek diğer oyuncuların bileceği şekiller oluşturacaksınız. Tabi burada çizeceğiniz resim diğer kişilerin ne olduğunu bilmesiyle ilerleyecektir.

Sıralama tabanlı oyunda oda içerisinde bulunan herkes karşısına getirilen iki seçenekten birisini resim çizerek anlatması gerekir. Diğer oyuncular ise bu resimden yola çıkarak tahminlerde bulunmalı ve doğru cevaba ulaşmalıdır. Doğru cevap veren her kullanıcı ekstra puan kazanır ve resmi çizen kişide her bilen oyuncudan ekstra puan kazanır. Böylece sıralamanın en üstüne ulaşmak için çaba sarf eder. Sizde bu süreçte yeteneğinizi ve bilginizi kullanarak liderliğe ulaşabilirsiniz.

Hero Zero

Süper kahramanlara karşı ilginiz ve ayıracak ufakta olsa vaktiniz varsa tam size göre hazırlanmış oyundur. Hero Zero hayal gücünüzü genişletecek ve değişik süper kahramanların oluşturulmasına dayalı yapıya sahiptir. Oluşturacağınız süper kahraman ile rakiplerinize karşı savaşacak ve galibiyetin tadını çıkarabileceksiniz. Her karakterin kendine özgü gelişim süreçleri ve oyun içerisinde elde edeceğiniz ekipmanlar vardır. Güçlenmeniz için gerekli olan bu ekipmanları galibiyet kazanarak elde edeceksiniz.

Karşınıza gelecek rakibin gücünü önceden görebilir ve tüm durumları göz önünde bulundurarak savaş daveti yollayabilir ya da kabul edebilirsiniz. Böylece galibiyet almanızla beraber dört farklı statünüzü geliştirecek ve süper kahramanınızı ekipmanlar ile güçlendireceksiniz. Çevrimiçi olması ise en büyük artıdır, karşınıza sürekli gerçek rakipler gelecektir ve strateji oluşturmanızı sağlayacak süreçler oluşacaktır.

Legend Online

MMORPG oyun türünün sevdalısı birçok kitle bulunmaktadır. Bahsettiğimiz oyun Legend Online ise bu yapının diğer platformlarda oluşmasını sağlayan ve ilkleri yaşatan yerdir. 3D tarayıcı oyunları arasında kendisini belirtmesiyle beraber birçok platform için öncülük yapmayı başarmıştır. Hatta oynadığınız birçok legend online tarzı oyunun buradan esinlendiğini belirtebiliriz.

Hatta şöyle açıklayabiliriz ki karşınıza çıkan her legend online tarzı oyunun grafikleri ve işleyişi buradan esinlenerek hazırlanmıştır. Buda oyunun ne kadar otoriter ve işlevsel olduğunu anlatmaktadır. Sizde karakterinizi seçebilir ve rakiplerinize karşı amansız mücadeleye dahil olabilirsiniz. Galibiyetin arandığın oyunda, mağlubiyet almanız sizi üzmesin elbet sizde bu duyguyu tadacaksınızdır.

GeoGuessr

Google haritalar uygulamasını rastgele yerlere tıklayıp yeni bölgeler keşfetmek için kullananlara özel üretilmiş oyundur. Hatta listemizde yer alan en ilginç tarayıcı oyunu diyebiliriz. Çünkü burada tamamen harita üzerinde rastgele bir alana gönderiliyorsunuz. Ardından buranın neresi olduğunu bulmak için dolaşmaya başlıyor ve tahminlerde bulunuyorsunuz. Sadece bu kısmı bile enteresan olduğunu göstermektedir.

Sizde yeni yerler keşfetmek ve bunu bir oyun aracılığıyla tatmak istiyorsanız tam anlamıyla biçilmez kaftandır. GeoGuessr, deneyimlemeniz gereken ve ciddi oranda etkisini gösteren oyundur. Belirttiğimiz gibi haritalar uygulamasını kullananlara yöneliktir. Şayet Google haritalar uygulamasında çokça vakit geçirdiyseniz bu oyunda tam anlamıyla profesyonel olacaksınızdır.

Popmundo

popmundo-oyna

Yılların eskitemediği ve popülerliğini günümüzde hala elinde tutan sosyalleşmeye dayalı oyundur. Yazı tabanlı oyunda sadece belirli alanlardan konuşmanızı gerçekleştirebileceksiniz. Tabi burada unutmadan aktarmamız gereken bir özelliği ise müzik yönüdür. Oyun içerisinde müzik yapabilir, turnelere katılabilir ve çeşitli insanlarla sosyalleşmeye başlayabilirsiniz. Özellikle tam kapanma sürecinde bulunduğumuz Covid-19 pandemi döneminde bu oyun bizi kolaylıkla sosyalleştirebilir.

Text base tabanlı tarayıcı oyunu sizi şaşırtacak ve içeriğinde bulundurduğu birçok özellikle sizi de kendine hapsedecektir. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey ise tamamen eğlenceli ve içine çekmeyi başaran bir oyundur. Bundan ötürü kendinizi oyunun gidişatına bırakın ve gelişmeleri takip edin. Böylece dünya çapında kitleye sahip oyunda, kendinizi yeni insanlarla tanışmaya yönlendirin. Kim bilir belki yeni dostluklar edineceğiniz platformdur.

Düşük Sistem Gerektiren Oyunlar ve 10 Oyun Tavsiyesi!