Kayıt Ol

Oyun Haberi - 01/04/2021

Subverse Steam’in En Çok Satan Erotizm Odaklı Oyunu Oldu

Subverse, 2019 yılında fon toplama platformu olan Kickstarter tarafından gerçekleştirilen destekler sayesinde oluşan projelerden birisidir. Geliştirilmeye başlanan ve kısa süre önce yayın hayatına geçen oyun, erotizm odaklı olması yönünden ilgi kaynağı oldu.

Steam platformunda yayın hayatına başlayan ve kısa süre içerisinde 25 bin anlık oyuncu sayısını aşması ile beraber, platformun en çok indirilen oyunları arasında yerini almayı başardı. Beklentilerin üzerinde ilgi duyulan ve satın alınan oyun global çapta sesini duyurmayı başardı. İçeriğinde erotizm ana konusu olması yaş sınırlamasını ise beraberinde getirdi. İlerleyen süreçlerde bazı ülkelerin ise oyun hakkında önlemler alacağı düşünülmektedir.

subverse-steam-oyun

Kickstarter isimli fon toplama platformu aracılığı ile finanse edilen oyunun, başlangıcında 1 milyon dolar değerinde yardım aldığı biliniyordu. Ancak geliştirme süreci ile beraber bu tutar 2,3 milyon dolar değerlerine ulaşmıştır. Yaklaşık iki yıl boyunca geliştirme sürecine devam edilen ve geçtiğimiz günlerde Steam üzerinde yayına alınan oyunun, en çok satanlar listesine girmesinde ki merak uyandırıcı içeriği ise etkileyicidir.

Subverse oyununun içeriği ise uzayda başlatılan yaşantı ve bazı görevler ile hayatta kalmayı hedeflemektir. Görevleri yaparak çeşitli puanları toplamalı ve bazı bölümleri açmanız gerekmektedir. Özellikle oyun içeriğinde erotizm odaklı olan yönlerinin bulunduğunu başlıkta açıklamıştık. Seks içerikli sahneleri aktif edebilir ve ilerleyen süreçlerde kararlılık aşamasını atlatması durumunda daha fazla cinsel içerikli yönlere sahip olacağı belirtilmiştir.

Anlık 25 Bin 327 Oyuncu, Subverse Oyununu Oynamaya Başladı

Subverse, yayınlanmasının ardından Steam verilerine göre anlık 25 bini aşkın oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. 26 Mart tarihinde yayın hayatına başlayan oyunun, genel düzeyde etkisi ve hedeflerini karşılayan veriler göz önündedir. Steam üzerinden satın alımları ise şirketin geliştirme sürecinde hedeflerinin üzerine çıktığını göstermektedir.

subverse-steam-in-en-cok-satan-erotizm-odakli-oyunu-oldu

Şirket geliştirme sürecinde popülerliğini diğer oyunlara nazaran daha yüksek tutacağını açıklamıştı ve hedeflemişti. Yayın hayatının ardından ise bunların gerçekleştiğini kanıtlamıştır. Oyunun yaş kısıtlaması ve global çapta oluşacak önlemlerin getirileceği biliniyor. Ancak oyuncular için bu durum pek etkileyici olmadığı gözlemlenmektedir. Şirketin ise bu durumlara yönelik düzenlemeler getireceği ve oyunun her yönden kabul edilebilir olacağı açıklanmıştır.