Kayıt Ol

Oyun Önerisi - 19/04/2021

PlayStation Ücretsiz Oyunları Arasında Denemeniz Gereken 10 Oyun Tavsiyesi

PlayStation ücretsiz oyunları arasında deneyimlenmesi gereken birçok oyun bulunmaktadır. Birçok oyuncu ücretsizleri kovalamayı oldukça iyi bilir. Ancak bunu bilmeyen ve henüz yeni keşfedenlere 10 oyun tavsiyesi yapacağız. Aylık belli bütçenizi oyunlara yatırmanız gerekebilir. Tabi bu durum biraz cep yaksa da ücretsiz sunulanları göz ardı etmemek gerekir.

PlayStation ücretsiz oyunları arasından seçim yapmak oldukça kolay ve hızlı şekilde gerçekleşebiliyor. PlayStation Store üzerinden elde edebileceğiniz ve deneyimlemeniz için fırsat sunulan oyunlarda, keyifli vakitleri yakalayabilirsiniz. Daha önce bilgisayar ve mobil tarafında oynama fırsatı bulduğunuz oyunlar listemizde yer alabilir. Ancak oyun konsolu üzerinden aldığınız hissiyat ve elde ettiğiniz deneyim apayrı bir serüven olabiliyor.

playstation-platformunda-deneyimlemeniz-gereken-10-ucretsiz-oyun

PlayStation oyunları arasında genel olarak deneme sürümü veya oyunun ilk bölümlerini ücretsiz olarak sağlayabilmektedir. Böylece oyuncuların satışa sunulacak ya da sürekli ücretsiz kalacak çeşitli oyunlarda deneyim kazanmalarını istemektedir. Böylece oyuncusunu ve platformunu memnun etmek için ufak da olsa çaba gösterdiğini belli etmek istiyor.

Ayrıca burada ön yargıları kırmak isteyen ve oyunlar hakkında deneyim sahibi olmadan eleştirilerin kötü olacağının farkında olduğunu belli ediyor. Bundan ötürü deneme sürümü, ilk bölümlerin ücretsiz olması veya tamamen oyunun ücretsiz sürümünün yayınlanmasını sağlıyor. Böylece satın almak istediğiniz veya ücretsiz şekilde elde etmek istediğiniz oyunları test ederek elde etmenizi temenni ediyor. Deneme sürümü ve ilk bölümleri ücretsiz oyunları ise test ederek hoşunuza gitmesi dahilinde almanızda yardımcı oluyor.

PlayStation Platformunda Deneyimlemeniz Gereken 10 Ücretsiz Oyun

playstation-10-ucretsiz-oyun

PlayStation Platformu belirli aralıklarla oyuncularının deneyim kazanması açısından ücretsiz oyunlar yayınlamaktadır. Bu oyunlar genel olarak şirket editörleri tarafından seçilir ve PlayStation Store üzerinde listelenir. Böylece oyuncular her hafta veya her ay çeşitli ücretsiz oyunu elde edebilmektedir. Dipnot: ‘Ücretsiz oyunları almanız durumunda ilerleyen süreçte ekstra ödemelerle karşılaşmazsınız. Adı üstünde beleş oyun’

  • Rocket League
  • Warframe
  • Apex Legends
  • Fortnite
  • Brawlhalla
  • Neverwinter Online
  • Path of Exile
  • Trove
  • Smite Online
  • eFootball PES 2021 LITE

PlayStation Ücretsiz Oyunları

Rocket League

Rocket League, PlayStation üzerinde ücretli oyunlar arasındaydı. Fakat bir süre önce ücretsiz olarak yayınlanmaya başladı ve platform oyuncularına sunuldu. Daha önceden oynamadıysanız ve denemek istiyorsanız kesinlikle kaçırılmayacak fırsatlar arasındadır. Oyun PC üzerinde alışkın olan ve hakkında bilgi sahibini oradan edinenler ise oyun konsolunda ki tadını denemeliler.

İddia ediyoruz ki oyunu PlayStation üzerinde deneyimlediğinizde teşekkür notunuzu alacağız. Oyunun içeriği ve mantığı oldukça basittir. Futbol oynamayı seven ve bu spor dalına ilgi duyanlar kişilerden oluşan ekiple değil, araçlarla bu serüveni sürdürmektedir. E-spor kategorisinde popülerliğini koruyan ve her platformun beğenisine göre popülerliğini yitirmeyen oyunlardan birisidir.

Warframe

Warframe, savaşçı yapınızı ve rekabetçi yönünüzü ortaya çıkartacak nitelikli yapılardan birisidir. Bilgisayar üzerinde birçok oyuncu kitlesine sahip olan oyunun, konsol kitlesi de oldukça yüksektir. PlayStation ekosistemi ile koordineli 4 ekip arkadaşınız varsa, değmeyin keyfinize. Tamamen ücretsiz elde edebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca ekibinizle beraber online şekilde savaşlara katılarak gücünüzü tüm rakiplere gösterebilirsiniz.

Bilgisayar ortamında deneyimleyen oyuncular, genel olarak bağlantı ve oyuna erişim sorunlarıyla karşılaşmamaktasınız. Böylece kesintisiz oyun deneyimi ve hiç başından kalkmak istemeyeceğiniz popüler oyunu en azından denemeyi düşünmelisiniz. Bahsetmemiz gereken son durum ise klavye ile bilgisayarda oynaması oldukça rahattır. Ancak konsolda biraz alışma sorunu yaşayabileceğiniz durumlar oluşacaktır. Özellikle kontrollerde nitekim sorunlar yaşamanız mümkündür.

Apex Legends

Apex Legends, namı diğer Battle Royale oyun türünün popüler kaptanı olarak geçmektedir. PC ortamında aşırı yoğun oyuncu kitlesine sahip oyun, PlayStation platformunda da ücretsiz olarak sergilenmeye başlandı. PlayStation üzerinde deneyim elde etmek ise ayrıca keyif verecek serüvenlerin başlangıcı olacaktır. Apex Legends, çıkışından bu yana kendini kanıtlamış ve ciddi rakiplerine karşı üstünlük sağlamıştır.

Aynı zamanda E-spor camiasının desteklenen yüzü olmayı başaran oyun, gamepad üzerinde ilk etaplarda dayak yemenize sebebiyet verebilir. Şayet bu durum bir konsol oyuncusu olarak benim başıma gelmişti. Gamepad kontrollerine alışmak zaman alacak ve bu süreçte rakiplerinize karşı pasif kalacaksınızdır. Ancak rakiplerin unuttuğu bir durum var. Oyuncu dediğin alıştığında yeri göğü inletir. Hele ki bu bir Türk ve oyuncuysa tamamen konu kilittir.

Fortnite

Fortnite, yeteneksiz oyuncuların gözünü yaşartan türden bir oyundur. Sinir kat sayısını arttırması bir yana tamamen kabiliyet gerektiren serüvenden oluşmaktadır. Bilgisayar üzerinde oyunu hali hazırda oynayan kitle size sesleniyoruz. Orada ki başarınızı gamepad üzerinde görelim! Şaka bir yana yeteneği olan oyuncuların PlayStation üzerinde rakiplerini sinir edeceği apaçık ortadadır.

Fortine, yıllardır vazgeçilmeyen ve popülerliğini her aşamada korumayı başarmış oyunlardan birisidir. Üzerine birçok yeni nesil Dijital Oyun çıkması bu durumu etkilememiş, aksine oyuncu kitlesini daha çok yakınlaştırmıştır. Her platformda beğenilmesinin ve tercih edilmesinin ana sebebi ise ücretsiz olmasıdır. Ayrıca PlayStation oyuncularına özel oyun içi kostümlere de sahip olma fırsatınız bulunmaktadır.

Brawlhalla

Brawlhalla, rekabete dayalı oyunları seven ve eğlence tutkunu kitlelere yöneliktir. PlayStation ücretsiz oyunları arasında yerini hazır etmiş nadir rastlanan dövüş oyunlarından birisidir. Böylelikle oyun konsolu severlerin PlayStation Store üzerinde deneyimlemeden geçmeyeceği oyundur. Aksi halde çok büyük eğlenceyi kaçıracağınızı bilmeniz gerekir.

PC ortamında oynanması daha zor olan ve kısmi işkencelere maruz bırakacak durumların yaşanması mümkündür. Ancak gamepad ile oynarken tamamen olayın akışına ve kabiliyetinizin konuşmasına müsaade edeceksiniz. Öyle ki gamepad kontrolcüsü üzerinden oynamak hem deneyim açısından hem de oynanış açısından daha rahattır.

Neverwinter Online

Neverwinter Online, MMORPG sevenlere istinaden listemizde yer alan oyundur. PC çıkışı ile beraber oldukça yüksek kitlelere sesini duyurmayı başarmış oyun, aslında özünü PlayStation platformunda bulmuştur. Oynanış nedeniyle daha sürdürülebilir ve rahatlatıcı eylemlerin yapılması açısından gamepad faydalı oluyor. Kontrolleri bilgisayar üzerinde zorlayabilecek oyun, aslında PlayStation ile beraber daha dikkatli ve eğlenceli olacaktır.

Oyunun içerisinde unutulmuş diyarları biraz gezebilir ve çeşitli görevleri tamamlayarak yenilerine hazırlanabilirsiniz. Fazlasıyla keyif alacağınız hikâyeye sahip oyunda, arkadaş çevreniz veya ekibiniz ile FRP tadında serüvene hazırlanabilirsiniz. Genel olarak takım arkadaşıyla oynamak stratejinizi daha çok kuvvetlendirecektir.

Path of Exile

Path of Exile, Diablo vari olarak piyasaya sürülen ve nitekim popülerliğini kanıtlayarak kendini sevdirmeyi başarmış yapılardan birisidir. Hack and slash oyun tarzınızı oldukça yüksek seviyede karşılayacak ve bir o kadar keyif verecek süreçleri meydana getirecektir. PlayStation üzerinde Path of Exile oynamak bile apayrı deneyimleri sağlayacaktır.

Dungeon temizleme görevine hazır ve ekip arkadaşınızla eşsiz savaşın ortasına atılmak istiyorsanız kaçırmamanız gereken oyundur. Hele ki oyun konsolu bulunan arkadaşınız varsa işin seyri tamamen değişir ve alacağınız keyif iki katına çıkacaktır. PlayStation Store üzerinde yer alan bu oyunu ücretsiz şekilde oynamayı ihmal etmeyin. Çünkü bu oyun tek başına ayrı bir boyuttur.

Trove

Trove, Minecraft benzeri ve kısmi aynı yönlere sahip oyunlardan birisidir. Alternatif olarak arayış içerisindeyseniz ve Minecraft seviyorsanız kesinlikle göz ardı edilemeyecek oyundur. PlayStation üzerinde oldukça keyifli vakitlerin öncüsü olabilecek oyun, ilk başlarda gamepad ile biraz zorlayacaktır. Bu durum erken sıkılmanıza hatta vazgeçmenize sebep olabilir. Ancak bize güvenin alıştıktan sonra bırakasınız gelmeyecek.

Trove oyununda beğeneceğiniz en güzel özelliklerden birisi online olmasıdır. Bu kesinlikle işlevsel adım ve birçok oyuncuyu bir araya getirmek için ideal hamledir. Online bağlantı ile diğer oyuncularla aynı harita üzerinde savaşabilir, dost olabilir ve güzel vakitler geçirebilirsiniz. Oyun içerisinde bulunan karakterler ise oldukça sevimli ve bir o kadar korkutucu yönlere sahiptir. Güzel evler inşa edebilir, online bağlantıda bulunan kişilerle dilerseniz savaşabilir veya dost olabilirsiniz.

Smite Online

Smite Online, türünün tek örneği sayılabilecek TSP MOBA oyunudur. Bilgisayar tarafında oyun yayın hayatına alındığında global çapta sesini duyurmuştur. Birçok oyuncuya adından söz ettiren ve genel itibariyle hepsini içerisine çekmeyi başaran oyun, ülkemizde maalesef hakkı olan değeri alamamıştır. Bu durum popülerliğini etkilememiştir. Ancak oyun zamanla global çapta tozlu raflara kaldırılmaya ilerlemişti.

PlayStation üzerinde yayın hayatına geçmesi ile beraber eski popülaritesini tekrar kazanmayı başaran oyun, aslında ilk süreçte konsollara dizayn edilmiş şekilde çıkış yapsaydı daha çok sevilecekti. Çünkü gamepad ile oynamak aşırı eğlenceli ve farklı hava katmaktadır. Bu deneyimden maruz kalmak ise yapılacak en kötü tercihlerden birisidir. MOBA keyfini yaşamak ve çeşitli oyun içi yapılara sahip olmak isterseniz denemenizi tavsiye ederiz.

eFootball PES 2021 LITE

eFootball PES 2021 LITE, futbol gibi bir spor dalına en çok ilgi duyan ve bunu günümüz salgınından ötürü biraz kaybeden taraftarlardan oluşan ülkemize yöneliktir. PES oyun serisinin en çok sevilen ve oynanan ülkeleri arasında yer almamız ayrı durumdur. PlayStation üzerinde gamepad ile futbol maçı yapmanın verdiği heyecan, azim, duygu ve rekabet hissiyatı pek çok oyun severin ortak noktasıdır.

Genel itibariyle oyunun grafik kalitesi, sporcular ve takımlar güncellenmiş şekildedir. Pek çok sevdiğiniz yabancı ve Türk futbol takımının yeni kadroları ise oyun içerisinde yer almaktadır. Ayrıca online şekilde arkadaşlarınızla oynama fırsatı olayı tamamen farklı boyuta taşımaktadır. Özellikle Covid-19 salgınında bu dönem için tercih edilebilir ve işlevsel özelliklerinden birisidir.

Böylece PlayStation üzerinde deneyimlemeniz gereken 10 ücretsiz oyun tavsiyesi konumuzun sonuna geldik. Sizce konuya eklenmesi gereken veya kesin olmalı dediğiniz oyunlar nelerdir? Lütfen düşüncelerinizi yorum olarak belirtiniz.

Oyun Deneyimini Arttıracak 8 Gamepad Tavsiyesi