Kayıt Ol

Oyun Haberi - 08/04/2021

GTA San Andreas Türkçe Yama İndirme ve Kurulumu 2021

GTA San Andreas, yıllar önce oyun severlerin hayatına giren ve bunu en derin şekilde başaran Rockstar Games’in RPG oyun türüdür. Çıkış tarihinin ardından uzun süre boyunca ana dil seçeneği (İngilizce) ile kullanılmış ve bu süreçte Türkçe dil desteği yapılmamıştı. Türkçe yama bulunmadan oynayan oyuncu sayısı ise buna istinaden oldukça yüksektir.

İngilizce seviyesi yüksek olmayan ve kelime şeklinde çevirmeye bilgisi yetmeyen oyuncular ise bu durumdan oldukça şikayetçiydi. Neden şikayetçi olmasınlar? Oyun hikaye odaklı ve role play üzerine inşa edilmiş temellere sahiptir. Bu süreçte anlatılmak istenen veya belirtilen mesajları anlamadığımız için zorlanmak hayli yüksekti.

Türkçe yama indirme ve tam kurulumunu yapmanızın ardından oyunu tamamen Türkçe dil seçeneğinde oynamaya başlayacaksınız. Böylece oyunun ilk zamanlarında oluşan istek ve heyecan artık tamamen anlaşılabilir dilde olacaktır.

GTA San Andreas Türkçe Yama Nasıl İndirilir? (2021)

Oyun içerisinde bulunan kendi dil seçeneğini artık kısa süre içerisinde Türkçe haline getirebilirsiniz. GTA TR ekibi tarafından hazırlanan yama oyuncuların en büyük ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir.

gta-san-andreas-turkce-yama-nasil-indirilir-2021

Böylece oyun içerisinde kullanılması mümkün olmayan “ç,ü,ı,ğ,ö,ş” gibi kelimeler artık aktif edildi. Türkçe yama ile beraber, Türkçe karakter desteği de bu paket içerisinde GTA San Andreas oyununa getirildi. Peki indirme sürecinde izleyeceğiniz yol ve GTA San Andreas Türkçe yama nasıl indirilir? Sorusunu şöyle cevaplayalım.

Steam ve Rockstar Gamer Launcher tarafından elde edilen oyunun dosyalarında ise aktif etmeniz mümkündür. Yama içerisinde bulunan bir diğer özellikler ise şöyledir; Sahneler, telefon, emote ve sohbet gibi yazılı eylemlerin bulunduğu her alana etki etmektedir. GTA San Andreas Türkçe yama indir. Lütfen Türkçe yamayı indirmek için yandaki linke tıklayınız.

GTA San Andreas Türkçe Yama Kurulumu Nasıl Yapılır? (2021)

Türkçe yama indirme adresine girerek, indirmeniz gereken kurulum sihirbazını elde edebilirsiniz. Ardından sihirbazı açmalı ve gerekli adımları doğru şekilde tamamlamalısınız.

gta-san-andreas-turkce-yama-kurulumu-nasil-yapilir-2021

Açtığınız GTA San Andreas Türkçe yama kurulum sihirbazında “sonraki” butonuna tıklayarak adımı ilerletiniz. Oyunun bulunduğu dizin ekranına geleceksiniz ve burada default ayar olarak “Steam” dizini seçilecektir. Oyununuzun yüklü olduğu C veya D diskinden kurulumunu gerçekleştirdiğiniz bölümü seçiniz. “Gözat” butonu ile dizin değiştirebilir ve yüklü olan klasörün seçimini tamamlayabilirsiniz.

Ardından bütün işlemlerin bitiminde kurulum hazır olacaktır ve sadece başlatmanız yeterlidir. Bu süreçte oyununuz kapalı olmalı ve işlem bitiminin ardından giriş yapılmalıdır. Aksi halde kurulumda sorun yaşayabilir ve tam kurulum gerçekleşmeyebilir. Son olarak kurulumun ardından oyun ayarlarında altyazı seçeneğini aktif etmeyi unutmayınız.

GTA San Andreas Türkçe Yama Kaldırma

Oyunu bir süre boyunca Türkçe yama ile oynayıp sıkılmanızın ardından tekrardan default ayarlara dönüş yapabilirsiniz. Yama kaldırma işlemleri kurulum kadar kolay ve hızlıdır. Sırasıyla şu işlemleri uygulayabilirsiniz.

gta-san-andreas-turkce-yama-kaldirma

Denetim Masası > Program Ekle/Kaldır ve Türkçe yamayı bulmalısınız. Ardından bulduğunuz yamanın üstüne geldiğinizde kaldır seçeneği aktif olacaktır. Böylece kaldırma işlemini de sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.