Kayıt Ol
section-icon

Forum

Oyuncuların yer aldığı forumumuzda sizleri görmek ne güzel! Hemen aklına takılan veya fikir almak istediğin konuları paylaşmaya başla.

Welcome To

Türkiye’de Oyuncu Sayısı 36 Milyona Ulaşmıştır

Forumlar Oyun Haberleri Türkiye’de Oyuncu Sayısı 36 Milyona Ulaşmıştır

 • Bu konu boş.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • Venture60 oyun fabrikasında bir araya gelerek sektör duayenleri oyun dünyasına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuşlardır.
  Türk Telekom sabit hizmetler pazarlama direktörü Nilay Altan oyuncu sayısı 36 milyona ulaştı bunların 35 milyonu mobil, 22milyon bilgisayar ve 17 milyon konsol oyuncuları olduğunu söylemiştir. Oyun dünyasında Türkiye’deki gelişimi Ventures60 oyun fabrikasında konuşulmuştur. Gün geçtikçe oyunlarda cinsiyet dağılımı daha dengeli bir şekilde hal almaktadır. Oyuncuların yüzde 45’inin kadınlardan ve yüzde 55’inin ise erkeklerden olduğu görülüyor demiştir.

  turkiyede-oyuncu-sayisi-36-milyona-ulasmistir

   

  880 milyon dolarlık geliriyle Türkiye’nin, oyun sektöründe dünya 18’inci MENA bölgesinde (Orta Doğu ve Kuzey Afrika)
  ise ilk sırada yer aldığını belirten Altan sözlerini şöyle devam etmiştir:

  ”Yeni jenerasyonla birlikte etkileşim kurabilmek için oyun oynamaya başlamak ve ortak ilgi alanları oluşturabilmek önemli hale gelmektedir. Bu doğrultuda oyun dünyasının önemli bileşenleri cihazlar, oyun içeriklerini ve altyapı olmak üzere üç başlıkta toplanmaktadır. Türk Telekom olarak biz güçlü altyapımızı devam eden yatırımlarımızla daha da güçlenmekteyiz. Oyuncuların yüzde 90’nının evinde internet bağlantısı bulunmaktadır, yüzde 70’e yakın kısmı da fiber internet kullanmaktadır.
  Türk Telekom olarak biz bugün 331 bin kilometrelik fiber alt yapımız vardır. Bu oranı daha da yukarı yükseltmeyi hedefliyoruz.
  Ayrıca cihaz portföyümüz ve bünyesinde birçok oyun barındıran Playstore platformumuz ile de oyun deneyimi artırmaktayız.”

0

Görüntülenme

0

Cevaplar

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.