Kayıt Ol
section-icon

Forum

Oyuncuların yer aldığı forumumuzda sizleri görmek ne güzel! Hemen aklına takılan veya fikir almak istediğin konuları paylaşmaya başla.

Welcome To

En iyi Dövüş Oyunları

Forumlar Oyun Haberleri Oyun İncelemesi En iyi Dövüş Oyunları

 • Bu konu boş.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • 1-Street Fighter
  Street Fighter 1987 yılında CAPCOM tarafından geliştirilen bir video dövüş oyunudur. Takashi Nishiyama ve Hiroshi Matsumoto tarafından oyun hayat bulmuştur. Street Fighter ilk serisi 30 ağustos 1987 yılında arcade oyunu olarak piyasa gelmiştir. Oyun başarısıyla diğer platformlar için de piyasa gelmiştir. Oyun PC Engine/TurboGrafx CD versiyonu Fighting Street adıyla biliniyordur. Street Fighter ilk piyasaya sürüldüğünde devam oyunu olan Street Fighter 2 dünya genelinde popülerliğini korumuştur.

  en-iyi-dovus-oyunlari

  2-Mortal Kombat
  Mortal Kombat Midway tarafından geliştirilmiş bir karışık dövüş oyun serisidir. İlk oyunu 1992 yılında yayımlandı. Mortal Kombat oyununda ilk 7 karakter yer almıştır. Bu oyunun yapımcıları John Tobias ve Ed Boon’dur Mortal Kombat çıktığı yıllar çok fazla ilgi görmüştür ve popüler olmayı başarmıştır.  Ayrıca  oyundan esinlenilerek Ölümcül Dövüş ve Ölümcül Dövüş 2 adında sinemaya filimler çekilmiştir.

  en-iyi-dovus-oyunlari

  3-TEKKEN
  Tekken Japonca anlamıyla Demir Yumruk Tekken Bandai Namco Studios tarafından geliştirilen bir dövüş oyunudur. Oyunu çıkış tarihi 9 aralık 1994 yılında piyasa gelmiştir. Oyunun kısaca hikayesinden bas edelim. Oyunu kazuya Mishima adlı bir karakteri odak noktasını alır babası Heihachi Mishima tarafından uçurumdan atılan kazuya bir şekilde hayatta kalmayı başarır yıllar sonra intikam almak için babasının holding Mishima Zaibatsu aracalığıyla düzenledi turnuvaya katılır ve herkesi yenerek finalde babası Heichachi ile kozlarını paylaşır. Tekken daha sonra PlayStation, WonderSwan, PlayStation 2,Game Boy Advance, PSP ,PlayStation Network, PlayStation 3, Xbox 360 için de piyasaya çıkarılmıştır. Tekken serileri arasında en çok beğendiniz hangisidir bizler ile paylaşım yapınız.en-iyi-dovus-oyunlari

  4-Soulcalibur
  Soulcalibur ilk yayın tarihi aralık 1995 oyunun geliştiricileri ise Bandai Namco tarafından geliştirilen bir video dövüş oyunudur. Serinin ilk oyunu olarak Soul Edge 1995’te başlangıçta arcade oyunu olarak piyasaya gelmiştir ve daha sonra ise oyun konsolları için çıkmıştır. 16.yüzyılın sonlar ve 17.yüzyılın başlarında tarihi bir fantezi, versiyonunda yer almaktadır. Soul Edge adı verilen kötü ile daha sonra bu kötülüğe karşı kullanılan Soulcalibur adı verilen efsanevi kılıçtır. Seri dövüş oyunu türlerinde oldukça başarılı ve popüler serilerinden biri olarak kabul edilmiştir. Sizin Soulcalibur oyununda en sevdiğiniz karakter nedir bizlerle paylaşım yapınız.

  en-iyi-dovus-oyunlari-4

   

  5-Killer Instict
  Killer Instict Rare ve Midway tarafından geliştirilen bir dövüş oyunudur. İlk o piyasaya 1994’te oyun salonlarına gelmiştir. Killer Instict kullanıcılarının bire bir karşılaşmada rakibi yenmek için bir karakteri kontrol ettiği benzer dövüş oyunları gibi oynanır. Oyun Street Fighter saldırı seti ödünç alıyor ayrıca Mortal Kombat oyunundaki son hamlelerden ilham almaktadır.

  en-iyi-dovus-oyunlari-5

   

  6-Injustice
  DC evrenindeki nerdeyse bütün süper kahramanlarını içinde olan oyun akıcı oynanışı ve grafik açısında dikkatleri çekiyor. Superman, Batman gibi bir çok bilinen karakterleri kullanabileceğimiz bir dövüş oyunudur. Injustice NetherRealm Studios tarafından geliştirilen ve Warner Bros Interactive Entertainment tarafından geliştirilmiştir . Oyun pc ve konsol platformları için yayınlan 2013 bir dövüş oyundur. Oyunda en çok beğendiniz karakter nedir bizlerle paylaşınız.

  en-iyi-dovus-oyunlari-6

   

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.