Kayıt Ol

Oyun Önerisi - 17/04/2021

Ekip Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 22 Multiplayer Bilgisayar Oyunları

Ekip arkadaşlarınız ile beraber bilgisayar oyunu oynamak istiyorsunuz. Fakat oyun bulmakta zorluk çekiyorsanız kesinlikle makalemizde bulunan önerilere bakmalısınız. Multiplayer oyunlarda kolaylıkla ekipçe oyun girebilir ve böylece vaktinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Sizler için oluşturduğumuz Multiplayer bilgisayar oyunlarından oluşan listemize başlayalım.

Oyuncular, genel olarak tek başına, arkadaşları veya ekipleri ile beraber oyun oynamayı tercih ederler. Ancak toplu şekilde vakit geçirmek istendiğinde tercih yapmak oldukça zor hale gelebiliyor. Karar aşamasında tartışma konusu olan ve bir türlü sonuca varılamayan seçimlerinizi geride bırakacaksınız. Arkadaşlarınızla beraber oynayacağınız multiplayer PC oyunları arasından ücretli veya ücretsiz tercihlerinizi yapabilirsiniz.

ucretli-ve-ucretsiz-multiplayer-bilgisayar-oyunlari

Zevkinize uygun ve popülerliği artmış çoğu oyuncu tarafından tercih edilebilir oyunların listesine göz atmaya başlayalım. Listemizde bulunan oyunlar her kategoriden esinlenerek en çok tercih edilenler arasından elenmiştir. FPS, hikâye, RYO ve popüler oyun kategorisinde yer almış tozlu raflarda bulunan seçeneklere göz atacağız. Böylece en çok bilinen oyunlara nazaran biraz daha geri planda kalan eğlenceli yapımları tercih edeceğiz.

Ekip Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz Ücretli ve Ücretsiz 22 Multiplayer PC Oyunları

Multiplayer bilgisayar oyunları arasında tercih yaparken önceliğiniz ücretli veya ücretsiz seçeneklerden oluşacaktır. Her ekip arkadaşınızın ücretli oyunları tercih etme ihtimali olmasa da bu eksikliği ücretsiz seçenekleri değerlendirerek tamamlayabilirsiniz. Böylece herkesin hoşuna giden kategori, ücretli ve ücretsiz seçeneğinizi rahatlıkla yapacaksınız. Ayrıca listemizde belirtilen oyunları Steam ve Epic Games gibi oyun yazılımları üzerinden kolayca elde edebilirsiniz. Böylece indirme sağlayacağınız yerler de güvenceli olacaktır.

ekip-arkadaslarinizla-oynayabileceginiz-ucretli-ve-ucretsiz-22-multiplayer-pc-oyunlari

Ücretli Multiplayer Oyunları

 • War Thunder
 • Fortnite
 • Paladins
 • We Were Here
 • Dauntless
 • Call Of Duty Warzone
 • Conqueror’s Blade
 • Fistful of Frags
 • No More Room in Hell
 • Dead Maze

Ücretli Multiplayer Oyunlar

 • A Way Out
 • Overwatch
 • Rainbow Six Siege
 • Don’t Starve Together
 • Unreal Tournament
 • Overcooked 2
 • Wolfenstein: Youngblood
 • Warhammer: Vermintide 2
 • Minecraft Dungeons
 • Rocket League
 • Worms W.M.D
 • Keep Talking and Nobody Explodes

Ücretsiz Oyunlar:

Ücretsiz multiplayer oyunlar arasında seçim yapabileceğiniz toplamda 10 adet seçeneğe listemizde yer verdik. Aralarından çoğu tanınmış ve popülerliği ciddi düzeyde olan oyunlardır. Ancak tozlu raflardan kalan ve hala oynanmayı bekleyen diğer tercihleri de göreceksinizdir. İşte sizler için seçtiğimiz en ideal 10 multiplayer ücretsiz oyun listesi!

War Thunder

War Thunder, ll. Dünya Savaşı araçlarını kullanacağınız ve bu süreçte savaşı doruklarına kadar hissedeceğiniz en uygun oyunlardan birisidir. Ekip arkadaşlarınız ile beraber tarihi olayları canlandırabileceğiniz ve 1500’den fazla araçla savaş gerçekleştirebileceğiniz türünün en ilgi çeken oyunudur. Araç savaşı simülasyon oyunu olması ise özellikle erkeklerin dikkatini çekmektedir.

Sayısız mekan ve alanlarda birçok savaşın seyrini oluşturabilirsiniz. Böylece oyun içerisinde bulunan temel ilerleyişi de sorunsuz şekilde sürdüreceksinizdir. Ayrıca birçok mekanda gerçekleşecek savaşa tanık olabilir ve direkt savaşın içerisinde yer alma imkanına sahip oluyorsunuz. Eski tarihli oyunun grafik kalitesi ise ücretsiz olmasına nazaran oldukça güzel ve yeterli düzeydedir.

War Thunder Çıkış Tarihi: 15 Ağustos 2013  Geliştirici: Gaijin Entertainment

Fortnite

Fortnite, listemizde ve oyuncular arasında tartışmasız en iddialı ücretsiz oyunlar arasında yer almaktadır. Battle Royale türü oyunların sevdalısı 350 milyonu aşkın oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Dünya çapında oyuncu sayısı bulunan oyunun, sürekli yenilenen harita yapısı ve grafik kalitesi ise tartışmasız birinci kalitede seyir ediyor.

Battle Royale türü oyunların en popülerleri arasında yer alan oyun, Epic Games tarafından geliştirilmiştir. Böylece ekip arkadaşlarınız ile beraber rahatlıkla seçiminizi bu oyundan yana kullanabilirsiniz. Ayrıca sistem gereksinimleri açısından orta düzey bilgisayarlar ile rahatlıkla oynama fırsatınız bulunmaktadır. Fortnite gibi ücretsiz oyunu göz ardı etmemek gerekir.

Fortine Çıkış Tarihi: 25 Temmuz 2017            Geliştirici: Epic Games

Paladins

Paladins, oyuncular tarafından genelde ‘Overwatch Killer’ olarak adlandırılan MOBA türü yapıdır. Bu isimde anılmasının en büyük sebeplerinden birisi ise ücretli oyun listemizde bulunan Overwatch oyununun, ücretsiz versiyonu şeklinde yayın görmesidir. Genel olarak tercih sebebini ücretli oyundan yana yapanlara nazaran oldukça iş görecek bir yapımdır.

Ancak şöyle bir durum var ki Overwatch oyununun grafik kalitesi ve oyun içi oluşacak kalite yapısını beklemek doğru olmayacaktır. Fakat ücretsiz seçenekler arasında gayet keyif alacağınız ve buna göre grafik kalitesi ile karşılaşacağınız oyunlardan birisidir. Ekip arkadaşlarınızla beraber MOBA tarzı 5 vs 5 şeklinde karşılaşmalar düzenleyebilirsiniz.

Paladins Çıkış Tarihi: 8 Mayıs 2018                 Geliştirici: Evil Mojo Games

We Were Here

We Were Here, alışılmış dışında yapıya sahip olan multiplayer oyunlardan birisidir. Şöyle ki oyun içerisinde iki arkadaş aynı anda giriş yapabilmektedir. Ancak öylesine bir durum söz konusudur ki burada tamamen zeka seviyesi ve bilgi tarafı işlevsellik görmektedir. Oyunun ana konusu bilmeceler üzerine kurulmuştur.

Büyük kale içerisine hapis edilen iki takım arkadaşı birbirine ulaşmak için uzunca engellerden geçmektedir. Bu engellerin anahtarı ise karşınıza çıkacak bilmeceleri doğru yapabilmekten geçiyor. Uzunca uğraşların ve keyifli vakitlerin öncüsü oyunda iletişim sadece başlangıçta verilen telsizler sayesinde sağlanmaktadır. İki oyuncu karşısına çıkan bulmacaları çözerek birbirine ulaşmak için çaba sarf ettikleri bu süreçte eğlenceli vakitler garanti ediliyor.

We Were Here Çıkış Tarihi: 3 Şubat 2017      Geliştirici: Total Mayhem Games

Dauntless

Dauntless, arkadaş çevreniz veya oluşturduğunuz ekip ile beraber güzel vakitler geçireceğiniz türden bir yapıdır. Co-op oyunlar arasında yer alan ve kategorisinde oldukça popülerdir. Monster Hunter: World isimli ücretli oyunun, ücretsiz versiyonu olarak hazırlanmıştır. Böylece oyun içerisinde bahsi geçen oyunun hikayesini de barındırmaktadır.

Ancak oyunun içeriğinde bulunan işleyişi öğrenmek ve bu aşamaları tamamlamak ücretli versiyonunda ki gibi zorlu süreçlerden oluşmamaktadır. Daha kısa olan oyun yapısı ise yaratık avında yeterince vakit geçirmenizi sağlayacak etkenleri kısıtlamıyordur. Ekip arkadaşlarınızla beraber yaratık avına çıkabilir ve bu süreçte keyifli vakitlerinizi oluşturabilirsiniz.

Dauntless Çıkış Tarihi: 21 Mayıs 2019            Geliştirici: Phoenix Labs, Iron Galaxy

Call Of Duty Warzone

Call Of Duty, denince akla oyunun yıllardır süren kaliteli işleyişi ve oyuncular üzerinde oluşturduğu etki gelmektedir. Call Of Duty Warzone ise bu etkiyi bir üst noktaya taşıyacak serilerinden birisi olmuştur. Özellikle ekip ve bireysel oyun seçimi yapmak isteyen kullanıcılara ise tam donanımlı yapı sunmuşlardır. Battle Royale olarak yayın hayatına alınan Warzone serisi tamamen ücretsiz şekilde oyun severler ile buluşturulmuştur.

Warfare oyununa istinaden aynı yapıyı taşıması ve temelde aynı işlevselliği göstermesi yeterli oluyor. Ücretsiz oyun olması kalitesinin düşük olduğu anlamına gelmemeli. Warzone grafik kalitesi ve devasa savaş rekabetini sürdürmeye devam ediyor. Sizde ekip arkadaşlarınız ile beraber keyifli vakitlerinizi bu oyunda daha üst noktalara çıkarabilirsiniz.

Call Of Duty Çıkış Tarihi: 10 Mart 2020   Geliştirici: Infinity Ward, Raven Software

Conqueror’s Blade

Conqueror’s Blade, orta çağ temalı savaş oyunlarından birisidir. Hatta bu oyun kategorisinin en değerli yapımlarından birisi haline gelmiştir. Stratejiye dayalı oyun yapısı, sıra tabanlı stratejiyi de beraberinde getirmektedir. Böylece oyunun ana serüveni dinamik bir oynayış kavramını sunmaktadır. Temasına uygun şekilde sürükleyici bir hikayeye atılıyor olacaksınız.

Oyun içerisinde düşmanlarınızı ortadan kaldırmak ve gelen saldırıları önlemek için çaba sarf edeceksiniz. Tabi burada üstleneceğiniz rol ise bu tehditleri bertaraf edecek komutanı canlandırıyorsunuz. Oyun tek başınıza sürdürebileceğiniz bir yapıya sahiptir. Ancak multiplayer bilgisayar oyunları kategorisinde yer almasının en büyük olanaklarından birisi ekip arkadaşlarınızla beraber sürdürebilmektir. Böylece oyunu daha stratejik şekilde hissiyatını alarak devam edebilirsiniz.

Conqueror’s Blade Çıkış Tarihi: 30 Mayıs 2019        Geliştirici: Booming Games

Fistful of Frags

Fistful of Frags, vahşi batı konseptini en iyi şekilde yansıtan ve ana temasını doruklarına kadar oyuncuya hissettirebilen oyunlardan birisidir. Hissiyatı tam anlamıyla becerilerinize yansıtacak oyunda, arkadaş grubunuzu olağanüstü savaşın içerisine hapis edecektir. Battle Royale ve klasik ölüm savaşı gibi modları bulunmaktadır.

Seçiminizi istediğiniz mod üzerinden yapabilir ve karşılaşmalara başlayabilirsiniz. Amansız rakiplere karşı savunucu ve vahşi batı işleyişini filmlerde izlediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Acımasız rakiplerinize karşı, takım arkadaşlarınız ile beraber en işlevsel stratejileri uygulamaya hazır olun.

Fistful of Frags Çıkış Tarihi: 9 Mayıs 2014      Geliştirici: Fistful of Frags Team

No More Room in Hell

No More Room in Hell, zombi temalı oyunlara karşı zaafı olan ve bu süreçlerde korkulu dakikaların üstesinden gelecek ekibe sahipseniz tam sizin için yayına alınmış oyundur. Gerilim dolu dakikaların öncüsü olacak oyun içi yapıtlar ve zombi saldırıları gibi değişkenlikler vardır. Sizde takım arkadaşlarınız ile beraber bu durumun üstesinden geleceğinize inanıyorsanız başlayabilirsiniz.

Zombi istilasında hayatta kalma savaşı veren bir grup arkadaşın hikayesini konu alan oyunda, gidişatın şekillenmesi ve aranızda ki bağı koparmamanız gerekiyor. Çünkü takımınız ile kuracağınız iletişim sadece kısa mesafeli olduğunuz zaman gerçekleşebilir. Nişangah gibi kolaylıklarınız bulunmasa da zombi saldırılarında yaralanma ve ısırılma gibi durumlarda arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz.

No More Room in Hell Çıkış Tarihi: 31 Ekim 2011   Geliştirici: No More Room in Hell Team

Dead Maze

Dead Maze, çok eskilerden akıllara gelecek klan kurma ve köy oluşturma gibi oyunlardan esinlenerek farklı bir hava katılan yapılardan birisidir. Şöyle ki amansız zombi saldırılarına karşı kendinizi ve ekibinizi savunmak için gayret göstereceksiniz. Tabi bu süreçte oyun içerisinde elde edeceğiniz ekipmanlar ve işleyişi sürükleyen elementlerden faydalanacaksınız.

Belirli bölgelerde kaynak toplama, geliştirme, yönetme ve ev kurma gibi temel ihtiyaç gereksinimlerinizi karşılayacaksınız. Böylece dünya üzerinde kendi bölgenizi oluşturarak zombi saldırılarını bertaraf etmeniz gerekecektir. Oyun sonu gelmeyen ilerleyişi ve keyif dolu içerikleri ile beraber tam multiplayer kategorisine uygun şekildedir. Ayrıca ekip arkadaşlarınızın yanı sıra oyun içerisinden takımınıza dahil etmek isteyen oyuncuları da seçebilirsiniz.

Dead Maze Çıkış Tarihi: 13 Şubat 2018          Geliştirici: Atelier 801

Ücretli Oyunlar:

Ücretli multiplayer oyunlar arasında seçim yaparken, fiyat ve oyun ile alakalı bilgilere göz atmak isteyeceksinizdir. Sizler için en ideal ekip oyununu ve ücretlerinin ne düzeyde yer aldığını listeledik. Dilediğiniz oyunu seçerek güzel vakitlerinize yeni anlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca her oyunun satın alabileceğiniz linkine başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

A Way Out

A Way Out, hapisten kaçış ve bu süreçte başınıza gelecek olayların hikâyesini ele alan oyundur. İki kişi veya çoklu oyuncu modları ile beraber rahatlıkla oyunda strateji uygulayabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki oyun içerisinde sizi zorlayacak etaplar ve kaçış yollarında sorunlar yaşayacaksınızdır.

Oyun ekranında iki pencereye ayrılır. Siz ve takım arkadaşınızın görüntüsü kameralar tarafından kayıt edilirken oyuncuya aktarılır. Böylece takım arkadaşınızın yaptığı hamleler size naklen sunulur. Aynı anda sürdürülen bu kaçış planını gerçekleştirerek heyecan dolu dakikalara hazır olmalısınız.

A Way Out Çıkış Tarihi: 23 Mart 2018 Geliştirici: Hazelight Studios       Fiyat: 29,99 Euro

Overwatch

Overwatch, tam anlamıyla takım arkadaşlarınızla beraber sürdürülebilir savaş oyunu kategorisinde yer alan eşsiz yapıdadır. 6 kişilik takım oluşturacak ve rakiplerinize karşı amansız mücadeleler içerisine gireceksiniz. MOBA türü oyunda kesinlikle takımınızı rekabetin içerisine sürüklemeli ve buradan başarı elde etmelisiniz.

Her karakterin kendisine has yetenekleri ve güçlü yapıları vardır. Rekabete başlamadan önce doğru karakteri seçtiğinize emin olun ve rakiplerinize karşı üstünlüğünüzü ilk dakikalardan belli edin. Keyif alacağınız serüvenin başarısını ise hep beraber kutlayın. Böylece yenilmez bir takımın nasıl kurulacağını rakipleriniz görsün.

Overwatch Çıkış Tarihi: 14 Mayıs 2016          Geliştirici: Blizzard Entertainment, Iron Galaxy                    Fiyatı: 19,99 Dolar

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege, rekabet seven ve bunu sürdürmeyi başaran ekiplerin dikkatine! Bu oyun tamamen size özel hazırlanmış ve gerçeğe dayalı savaş kontakları bulunmaktadır. Takımınızın amansız mücadelelere gireceğini varsayarak buna hazır olmanızı bekleyen birçok oyuncu kitlesi ile karşılaşacaksınız.

Kendinizi eşsiz rekabete dayalı oyun modunda bulacağınız ve oyunun çıkış tarihinin 2015 olarak ele alındığında zorlu rakipler ile karşılaşacağınızdan şüpheniz olmasın. Birde bu oyuncular sadık bir kitle ise işiniz ultra zorlaşacaktır. Takımınızı iyi kontrol etmeli ve rakiplerinize karşı macera dolu anların öncülüğünü üstlenmelisiniz.

Rainbow Six Siege Çıkış Tarihi: 1 Aralık 2015            Geliştirici: Ubisoft Montreal       Fiyat: 102,99 TL

Don’t Starve Together

Don’t Starve Together, hayatta kalma mücadelesine doyacağınız ve çeşitli aksiyonların içerisine sürükleyecek oyun modelidir. Kesinlikle bir defa oynamanızı önereceğimiz oyunda, mücadelenizi en etkili yollardan sağlamanızı öneriyoruz. Ayrıca çeşitli tehlikelerin karşınıza çıkabileceğini aklınızın bir köşesine kazımalısınız.

Oyun içerisinde elde edeceğiniz kaynakları doğru kullanmalı ve bulunduğunuz dünya üzerinde hayatta kalma mücadelesi vermelisiniz. Böylece oyun daha basit indirgemeye girecek ve eğlenirken korku dolu anlara şahit olacaksınız. Takım arkadaşınız ile yardımlaşarak kaynaklarınızı doğru kullanmak ise sizi galibiyete götürecek esas yollardan birisidir.

Don’t Starve Together Çıkış Tarihi: 21 Nisan 2016             Geliştirici: Klei Entertainment                Fiyat: 24,00 TL

Unreal Tournament

Unreal Tournament, uzayda geçen hayatta kalma savaşı ve aksiyon dolu anların seyrini görmek isteyenlere özel bir yapıdır. Tarihin tozlu raflarında kalan ve FPS oyunlarının öncüsü olduğunu kanıtlayan oyunda, nostaljiyi dibine kadar yaşayacaksınız. Oyuncuların aklına geldikçe ‘ne günlerdi be’ diyeceği ve kaliteli hikâyesini ele aldığımızda merak uyandıracak serilere sahiptir.

Nostalji isteği olan ve eski anılarını canlandırmak isteyenlere serinin birinci oyunu, grafik yönünden geliştirilmiş ve tam donanımlı halini oynamak isteyenlere ise üçüncü serisini öneriyoruz. Böylece dilediğiniz şekilde uzayda savaşarak kendinizi kurtarabilir ve takım arkadaşlarınızla güçlü hamleler oluşturabilirsiniz.

Unreal Tournament Çıkış Tarihi: 30 Kasım 1999                 Geliştirici: Epic Games, Inc.                    Fiyat: 18,00 TL

Overcooked 2

Overcooked 2, yemek yapmayı seven şeflere ve bu tip hayali olan oyunculara yönelik oyunlardan birisidir. Yanlış anlaşılmasın yaş kriterleri küçük arkadaşlarımızın değil, genel itibariyle her kitleye hitap eden oyun türüdür. Aksiyon, macera, hız ve gerilim sevenlere yönelik tam isteklere özel hazırlanmıştır.

Hazırlayacağınız yemek ve mutfakta geçireceğiniz süre boyunca bir yanınız sürekli tedirgin olacaktır. Çünkü bu mutfakta yemek yapmak sanıldığı kadar kolay değil! Mutfak simülasyonu oyunda aynı bilgisayardan kardeşinizle veya çevrimiçi özelliği ile ekibiniz arasında oynayabilirsiniz.

Overcooked 2 Çıkış Tarihi: 7 Ağustos 2018     Geliştirici: Ghost Town Games Ltd., Team17 Digital Ltd.   Fiyat: 40,00 TL

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood, eşli hikâye odaklı oyunları seven ve FPS yönünden muazzam yönergelere sahip oyundur. Oyun genel itibariyle oldukça iyi temaya sahip ve oyuncu çevresinde adından sıklıkla söz ettirmiştir. Ancak puanlama sürecinde pek etkisini gösteremediği gibi popülerliğini uzun süre koruyamamıştır.

Fakat oyun içerisinde bulunan grafik destekli NVIDIA’nın yapay zekâ performans teknolojisi DLSS ve ışın izleme gibi özellikleri barındırmaktadır. Buda oyun içerisinde yaşıyor edası uyandıracaktır. Bu hissiyatı denemeden geçmenizi istemeyiz. Ancak sistem yoran bir oyun olduğunu belirtmeden önermememiz gerekir.

Wolfenstein: Youngblood Çıkış Tarihi: 25 Temmuz 2019    Geliştirici: Machine Games, Arkane Studios    Fiyat: 179,00 TL

Warhammer: Vermintide 2

Vermintide 2, canavarlara karşı sürdüreceğiniz mücadele ve bu süreçte aksiyonu doruklarına kadar yaşayacağınız oyundur. Yanlış anlamadınız kalbi olanlar oyunu sadece incelemek ile yetinebilir. Aksi halde sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. 😊

Oyun içerisinde verilen çeşitli silah, yetenek, canavar çeşitleri ve sınırsız hikâye gidişatı olacaktır. Böylece yakın dövüşler sırasında korkularınıza yenik düşmeden galibiyeti elde etmeniz gerekir. Ayrıca oyunda sürdürülebilir deneyim elde edeceksinizdir. Defalarca oyunu baştan oynamanız sıkmayacaktır. Toplamda dört kişilik ekibiniz ile girebileceğiniz eşsiz serüvene hazır olun.

Warhammer: Vermintide 2 Çıkış Tarihi: 8 Mart 2018        Geliştirici: Fatshark           Fiyat: 49,99 TL

Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons, klasik yapıya sahip oyun ve bolca savaş gerektiren yapıya sahiptir. Minecraft denildiğinde aklınıza ufakta olsa düşünceler gelecektir. Tamamen bu yapıyı koruyan ve normal oyun yapısını bozmadan üzerinde değişiklikler yapılarak eşsiz gelişmeler göreceksiniz.

Takım arkadaşlarınız ile beraber bambaşka oyun evrenine gitmeye hazır olun. İçerisinde alışılmış zindanlar, canavarlar ve bildiğimiz silahlar ile ekipmanlarınızı kuşanacaksınız. Ardından galibiyet için rakiplerinizi yenecek ve görevleri tamamlayarak zirvenin kime ait olduğunu göstereceksiniz.

Minecraft Dungeons Çıkış Tarihi: 26 Mayıs 2020                Geliştirici: Mojang, Double Eleven            Fiyat: 56,25 TL

Rocket League

Rocket League, araçlarla futbol mu oynanır diyenlere cevap niteliğinde geliştirilmiş oyundur. E-spor dünyasının havasını değiştiren ve ciddi anlamda kullanıcı kitlesine sahip olmayı başaran Rocket League, popülerliğini zirvede tutmayı başarıyor.

Takım çalışması, kondisyon ve eğlencenin doruklara ulaşmasını sağlayacaktır. Oyuna başlamanız oldukça kolay ve gidişatı yönlendirmek zahmetsizdir. Ancak bu süreci profesyonel anlamda ilerletmek istediğiniz zaman ihtiyacınız olan iki şey emek ve göstereceğiniz sabırdır. Böylece oyunun başından hiç kalkmak istemeyeceğiniz bir serüvene giriş yapmış olacaksınız.

Rocket League Çıkış Tarihi: 7 Temmuz 2015             Geliştirici: Psyonix LLC     Fiyat: 31,00 TL

Worms W.M.D

Worms, solucanlarınız ile rakiplere ve takım arkadaşlarınıza karşı sürdüreceğiniz kesintisiz rekabet oyunudur. Worms, ilk serisi 1995 yıllarında başlayan ve günümüze kadar popülerliğini kaybetmeyen solucan temalı oyun yapısına sahiptir. Bahsi geçen solucanlar ile rakiplerinizi alt edecek ve onların kaybederek ardında bıraktığı kalıntıları elde ederek büyüyeceksiniz. Gerçekten oyun içerisinde solucanın büyümesinden bahsediyoruz.

Doğru stratejileri gerçekleştirerek ve gerektiği yerde doğru hamleyi yaparak rakiplerinizi yenebilirsiniz. Böylece karşınızda duran rakipler yavaşça listeden düşecek ve galibiyete bir adım daha yaklaşacaksınız. Sıralamada birinci olmak ise becerilerinizi tüm oyunculara karşı gösterecektir. Dilerseniz tek başınıza bütün rakiplere karşı oynayın, dilerseniz takımınız ile beraber kondisyonlu çalışma yürütün.

Worms Çıkış Tarihi: 23 Ağustos 2016             Geliştirici: Team17 Digital Ltd.               Fiyat: 64,99 TL

Keep Talking and Nobody Explodes

Keep Talking and Nobody Explodes, dizilerde ve filmlerde görerek özendiğiniz o bomba imha görevlisi olmaya hazır olun. Oyunun teması tamamen bomba imha etme üzerine kurulmuş ve çeşitli uğraşlar gerektirecek sürükleyici hikâyeye sahiptir. İki kişinin beraber oynayacağı süreçte herkese etkin görev düşmektedir.

Takım arkadaşınız ile beraber sürdüreceğiniz oyunda birinci kişi bombayı imha etmek için önüne gelecek bulmacalara bakacaktır. İkinci oyuncu ise bulmacaların ne anlama geldiğini ve nasıl çözeceğini araştıracağı belgeleri kontrol edecektir. Böylece bombayı imha etmenin yöntemlerini araştıracak ve en etkili sonucu uygulayacaksınız. Patlamamak için oldukça dikkatli olmanız gerekecektir.

Keep Talking and Nobody Explodes Çıkış Tarihi: 8 Ekim 2015    Geliştirici: Steel Crate Games       Fiyat: 24,00 TL

Böylece ekip arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz multiplayer oyun listemizin sonuna geldik. Sizde ücretli ve ücretsiz oyun seçenekleri arasından hoşunuza gidenleri bizimle paylaşabilirsiniz. Umarız bu makalemizde ekibinizi ve sizi etkileyecek oyun önerilerini bulabilmişsinizdir.