Kayıt Ol

Oyun Haberi - 31/03/2021

Cyberpunk 2077 Yaptığı 1.2 Güncellemesi ile Oyun Yeni Baştan Doğuyor

Cyberpunk 2077, geçtiğimiz ay yayımlanması planlanan güncellemeyi geciktirmiş ve oyuncular için heyecanı daha doruklara çıkartacak iddialar ile açıklama yapmıştı. Açıklamalar sonucu gelecek yenilikler ve düzenlenecek oyun içi akışların gecikmesi birçok severin tepki göstermesine sebep olmuştu. Ancak güncellemenin gelmesi ile beraber bekleyiş ve yaşanan tepkiler unutulmaya başlandı.

Cyberpunk ekibi uzun uğraşlar ve erteleme sonucu gerçekleştirdiği yama güncellemesi ile oyuncuların gönlünü çalmayı başardı. Aynı zamanda kendini affettirecek adımları atmayı ihmal etmedi. PC ve oyun konsolları için yayınlanan 1.2 güncellemesi ile beraber birçok yönden rahat ettirmeyi başardılar. Ayrıca Stadia güncellemesi ise yakın süreçte yayınlanacağı duyurulan bir diğer haberleri oldu.

CD Projekt Red, oyunun çıkışından beri şirketin yüzü gülmeyecek hamlelerde bulunması ve beklentileri karşılayamaması sonucunda oldukça online kaybı yaşamıştı. Ancak ufak önlemler ve yenilikler ile yine ilgiyi üstüne çekmeyi başarmışlardır. Oyun hakkında yapılan kötü yorumlar ve hızlı kayıplar sonrasında firma, elinde ki en büyük kozu olduğunu belirttiği güncellemeyi yayına almak için kolları sıvamaya karar verdi. Ayrıca kendilerinden o kadar emin ve oyun için oldukça önemli olduğunu vurguladıkları güncelleme gerçekten kaderini değiştirmeye yeterli olduğu gözükmektedir.

cyberpunk-2077-1-2-guncellemesi

Cyberpunk 2077 Oynanış, Grafik ve Görev Yönlerini Geliştirdiği 1.2 Güncellemesi

Cyberpunk 2077 1.2 güncellemesi birçok değişikliğin ve getirilen yeniliklerin öncüsü olarak gözlemlendi. Oynanış, grafik, görev ve performans açısından uygulanan yenilikler ile daha kullanışlı hale getirilmesi sağlandı. Ancak sadece Pc için değil, aynı zamanda konsol bölümüne de etki etmesi görüldü. Böylece şirket kaybettiği değerini kısa süre içerisinde toparladı ve oyuncuların tekrar göz bebeği haline gelmeyi başardı.

Oyun akışını bozan en büyük hatalardan birisi olan öldürülen NPC’lerin hareket etmesi sorununa çözüm bulmaları ise birçok oyuncuyu rahatlatmayı başarmıştı. Tabi bellek optimizasyonları, sayısız kronik hata, envanter panelinde performans kaybı ve karakter oluşturma ekranında gözlemlenen kısmi hatalar ise diğer düzenlemeler arasında yer aldı. Böylece oyun akışını etkileyen, genel şikayeti oluşturan ve oyuncu kaybına uğratan farklı konulara da değindikleri gözlemlendi.

Güncelleme Sırasında Getirilen Yeniliklerden Birisi İse Hava Modu Oldu

Gelen 1.2 güncellemesi ile beraber Cyberpunk 2077 oyununda pek çok sorunun çözüldüğü hem PC hem de konsol tarafında gözüktü. Ancak güncelleme ile oyuna getirilen yeni hava modu ise oyuncuların dikkatini çekecek düzeyde güzel ve hoş ambiyans sağlamıştır.