Kayıt Ol

Oyun Rehberi - 01/05/2021

CS GO Rehberi 2021 – Nasıl Oynanır? Nasıl İndirilir? CS:GO Skinleri ve Sistem Gereksinimleri

CS GO rehberi 2021 içerisinde oyuna dair birçok bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür. Nasıl oynanır? Oyun modları ve süreçleri nelerdir? Silah skinleri? E-spor tarihinde önemi nedir? Lisanslı silah setleri ve rütbeleri nelerdir? Başlıkları altında yeni başlayacak veya hakkında merak ettiğiniz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

counter-strike-global-offensive-rehberi

Counter Strike: Global Offensive kısaltmasıyla da tanıyabileceğiniz CS GO, 2012 yılında Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Birinci şahıs nişancı oyunu olarak geçen ve rekabetçi stiliyle yıllardır oynamaktan kendimizi alıkoyamadığımız yapıdır. Birçok oyuncu kitlesi CS 1.3 ve CS 1.6 gibi sürümlerinden yola çıkarak serinin sonuncusu olan Global Offensive tarafına yönelmiştir.

CS GO Rehberi 2021 – Yeni Başlayanlara Tüm Detaylar

CS GO Rehberi 2021, içerisinde serinin dördüncü oyunu olan CS GO, 2012 yılında Microsoft Windows, macOS, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarında piyasaya sürülmüştü. Birçok oyuncu PC ortamında deneyimlemiş ve oyun içerisinde vaktini geçirmeye başlamıştı. Ancak 2012 yılında Linux sistemlerine getirilmesiyle beraber gerekli bütün platformlarda desteğini sürdürmeye başladı. Çıktığı yıllarda eski sürümleri referansı olurken, popülerliğini daha üst seviyelere ilerletmeyi başarmıştır.

counter-strike-global-offensive-nedir

Oyunun yapısı tamamen rekabetçi maçlardan yola çıkmaktadır. Teröristler ve Anti-Teröristler olarak iki farklı takıma ayrılmaktadır. Belirlenen hedefleri tamamlamalı ve oyun içerisinde takımına karşı olan görevlerini üstlenmeyi öğretmektedir. 5’er kişilik oluşan takımlarda toplam 10 oyuncu iki farklı takımda birbirine karşı kazanma mücadelesi verecektir. Tabi bu durum oyun moduna göre değişkenlik gösterecek ve yapacaklarınız farklı boyuta geçecektir.

Counter Strike: Global Offensive Oynanış

CS:GO oynanış sürecinde oldukça rahatlatıcı ve kısa sürede alışmanızı sağlayacak yapıya sahiptir. Serinin diğer oyunlarına bakıldığında ve daha önceden deneyimleme şansına sahip olduysanız tamamen göreve dayalı olduğunu anlayabilirsiniz. Çoklu oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu olan Counter Strike, ilk göreviniz olarak rakibi alt etmenizi isteyecektir.

counter-strike-global-offensive-oynayis

Oyun modlarına göre değişecek görev yapısı ve içerisinde oluşacak işleyiş tamamen sizin tercihlerinize göre seçilebilir. Dilerseniz rekabetçi maçlara girin, dilerseniz kurtarma operasyonları düzenleyin. Burada sizi özgür bırakacak ve rahatlıkla tercih yapmanıza izin verecektir. Böylece rakiplere karşı üstünlük sağlamak için onları yok etmeli ve galibiyete ulaşmanız gerekmektedir.

CS GO rekabetçi maçlarından yola çıkarak mantığından biraz bahsedelim. Öncelikle oyuna başlamak için rekabetçi maç havuzunda bulunan haritalardan tercihlerinizi yapmalısınız. Hangi haritada oynamak istediğinizi seçerek dilerseniz takım arkadaşlarıyla, dilerseniz oyunun eşleştireceği takımla başlayabilirsiniz.

Başlangıçta oyun size belli bir bütçe verecektir. 800 dolar ile başlangıç yapacağınızı belirtelim. Terörist ve Anti-Terörist olarak iki takımın kendine has görevleri bulunmaktadır. Başlangıç bütçenizi doğru kontrol ederek ve görevleri sürdürerek tur içerisinde ekstra para kazanmaya başlarsınız. Örneğin; Maç başında terörist takımındasınız ve elinize klasik tabanca Glock-18 gelir. Bu tabanca ile oynamak oldukça zordur. Dilerseniz bütçenizin yettiği tabanca veya gireceğiniz bomba kurma bölgesine rahatlıkla erişim sağlamak için bomba tercihi yapabilirsiniz.

cs-go-nasıl-oynanir

Tabi tercihinizi yarım zırh çekme yönünden kullanmanız veya hiç harcama yapmadan tura başlamanız mümkündür. Bombayı belirlenen A ve B bölgelerinden birisine girerek veya sızarak kurmanız gerekiyor. Tur sonuna kadar bomba karşı Anti-Terörist tarafından imha edilmemeli ve turun kazananı siz olmalısınız. Tabi bunu bütün rakiplerinizi öldürerek başarmanız da mümkündür. Tur sonunda alacağınız ödüller ise öldürdüğünüz rakip sayısına göre para, bombayı kurduysanız ve patladıysa daha yüksek para alabilirsiniz. Ancak bombayı kurup turu kaybettiyseniz ‘imha edildiyse’ sadece kurma parası alırsınız.

Böylece bütçenizi koruyarak her turda silah, zırh ve bomba gibi teçhizat alabilme şansınız artacaktır. Ancak art arda tur kaybetmeniz durumunda bütçeniz haliyle düşük olacaktır. Tabi bunun tam tersi durumlarda her turda silah ve teçhizat almaya yeterince bütçeniz olacaktır. Tamamen kontrol, görev ve rakibi yok etmeye yönelik oyunda galibiyetin asıl sırları bu üç maddedir. Sizde bunlara uyarak ve oyun içi silah atışlarında kendinizi geliştirirseniz kolayca rütbe atlayabilir ve rakibinize karşı galibiyetin tadını çıkarabilirsiniz.

Counter Strike: Global Offensive Oyun Modları

counter-strike-global-offensive-oyun-modlari

CS:GO oyun modları arasında birbirinden güzel ve şahane tercihler vardır. Bomba imha ve rehine kurtarma gibi ayrı görevlerin yer aldığı modları tercih ederek gününüzün büyük vaktini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca CS GO en çok sevilen oyun modu ise rekabetçi ve yoldaş olarak bilinmektedir. Tabi bunun yanında Battle Royale modu olan tehlikeli bölge türünden bahsetmezsek olmaz.

 • Rekabetçi
 • Yoldaş
 • Ölüm maçı
 • Silah yarışı
 • Basit eğlence
 • Yıkım
 • Tehlikeli bölge
 • Uçan gözcü
 • Geri Alma

CS:GO Rekabetçi

cs-go-rekabetci

CS GO rekabetçi modu oyunun en çok tercih edilen ve sevilen tarafıdır diyebiliriz. Günlük milyona yakın global oyuncunun ziyaret ettiği ve sürekli çekişmeli maçların döndüğü mod olarak da belirtebiliriz. CS GO deneyiminizi üst noktalara taşıyacak ve eğlenirken rütbe kasma şansına sahip olabileceksiniz. Rütbeniz her yükseldiğinde karşınıza çıkacak rakip daha zorlu ve istikrarlı olacaktır.

Rekabetçi harita havuzu oldukça kapsamlı ve seçilebilir şekildedir. Dilediğiniz harita veya birden çok haritayı seçerek eşleşmeye girebilirsiniz. Haritalarda bulunan iki adet bomba kurma alanı vardır. A ve B olarak adlandırılan bu bölgelerde terörist takımındaysanız bombayı kurarak patlamasını sağlamalısınız. Anti-terör takımındaysanız turu kazanmak için rakibin hepsini alt etmeli veya kurulan bombayı imha etmelisiniz. Böylece hanenize bir puan yazılacaktır.

16 turdan oluşan maçta belirtilen skora önce ulaşan takım galibiyeti almaktadır. Ancak 15-15 olan maç berabere bitmiş sayılır ve rekabetçi maçında ki rütbenizin sıralaması değişmez. Her iki takıma eşit şekilde puan verilecektir. Bireysel veya ekip şeklinde oynamanız mümkündür. Önerimiz taktik üreterek ekip şeklinde girmenizdir. Bu durum rekabetçi deneyiminizi, rütbenizi ve oyuna odaklanmanızı arttıracaktır.

CS GO Yoldaş

cs-go-yoldas

CS:GO yoldaş modu iki kişilik takımlardan oluşmakta ve aralarında gerçekleştirecekleri karşılaşmayı gerçekleştirir. Şayet siz ve yanınızda yakın arkadaşınız varsa kesinlikle keyif alarak oynayacağınız mod diyebiliriz. Rekabetçi moduna hakimseniz, yoldaş girdiğinizde onun ufak hale getirildiğini anlayabilirsiniz. Burada da rekabetçide olduğu gibi rütbe sistemi vardır. Kazanmak size puan getirir, kaybetmek puan alır ve berabere kalmak iki takımında eşit şekilde puan almasına sebep olur.

Yoldaş harita havuzunda bulunan seçeneklerden en az bir adet veya daha fazlasını işaretlemelisiniz. Ardından rakibinizle karşılaşmak için sizi özel sunucuya atacaktır. Böylece maçın başlangıcını sağlayabilirsiniz. Rekabetçi ile birebir harita, silah, teçhizat ve görevler olacaktır. Ancak burada gireceğiniz haritanın sadece belirli bölümüne yani tek noktaya bomba kurabilirsiniz. Aynı şekilde CT takımında yer alıyorsanız sadece o bölgeyi savunacaksınızdır.

CS GO Ölüm Maçı

cs-go-olum-maci

CS:GO ölüm maçı modunda işleyiş tamamen değişmektedir. Burada herkes birbirini etkisiz hale getirmeye çalışır ve takımlaşma yoktur. ‘Önüne gelene acıma sık mantığındadır’ İçeriğinde herhangi bir tur yapısı ve rütbe sıralaması yoktur. Bundan ötürü FPS oyuncularının aşikar olduğu el ısındırma, AIM çalışması ve ilk oyundan önce kendinizi alıştırma gibi terimler için kullanım amacı vardır.

Oyun içerisinde öldüğünüz zaman hemen canlanabiliyorsunuz, dilediğiniz silahı alma hakkına sahipsiniz ve rakiplerinizi öldürerek puan sıralamasında üste çıkmaya çalışacaksınız. Böylece rakiplerinize karşı rütbe üstünlüğü sağlayamazsınız ancak bulunduğunuz modun neferi olduğunuzu gösterebilirsiniz. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki her silahın ve tabancanın öldürmeniz sonucunda alacağınız puanda değişiklik gösterecektir.

CS GO Silah Yarışı

cs-go-silah-yarisi

CS:GO silah yarışı, eğlencenin doruklarını yaşatacak ve vaktinizi hiç üşenmeden ayıracağınız türde tasarlanmıştır. Yapısı gereği ölüm maçı modunu andırıyor olsa dahil burada işler değişiyor. Öldüğünüzde anlık olarak canlanabiliyorsunuz bundan yana bir sorun yok. Ancak oyunun size random şekilde verdiği silahları kullanmak zorunda ve bunu geliştirmek zorundasınız. Rakiplerinizden alacağınız her puan (kill) silahınızın gelişmesini sağlayacaktır.

Böylece geliştirdiğiniz silahınız son seviyeye ulaştığında altın bıçak şekline bürünecektir. Bıçağı ne yapayım diyebilirsiniz. Ancak bu modda galibiyete ulaşmanın anahtarı o bıçak olacaktır. Altın bıçak ile öldüreceğiniz herhangi bir rakip oyunun bitmesine ve sizin galibiyeti almanıza sebep olacaktır. Böylece hem elinizi ısındırabilirsiniz hem de keyifli vakitler geçireceğiniz farklı etkinliklere katılmış olursunuz.

CS GO Basit Eğlence

cs-go-basit-eglence

CS:GO basit eğlence modu yeni başlayanlara özel diyebileceğimiz yapıya sahiptir. Özellikle dost ateşinin kapalı olması rakibiniz yerine yanlışlıkla takım arkadaşınızı vurmanızı önleyecektir. Böylece rekabetçi maçlarda takımınızdan birisine zarar vermenin önüne geçmek için alıştırmalar yapabilirsiniz. Ayrıca oyunun temelini öğrenmek ve kendinizi alıştırmak için oldukça ideal seçimdir.

Rekabetçi modunda karşılaşacağınız ekonomi durumu burada geçerlidir. Yani her turda görevleri yaparak ve rakibinizi alt ederek ekonomi kazanabilirsiniz. Ayrıca bomba kurma ve patlamasını sağlama durumunda gelecek ekonominin faydasını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Böylece rütbe kasma sürecinde takımınıza ve kendinize yararlı olacak her özelliği edinebilirsiniz.

CS GO Yıkım

cs-go-yikim

CS:GO yıkım modu ise tamamen XP kasma ve ekstra bombaları elde etmek için çabalayacaksınız. Burada sizin kazancınız tabi ki rakibe karşı üstünlük ve skor alarak öne geçmeniz olacaktır. Terörist takımındayken bomba kurma göreviniz aktif olacak ve tur sisteminden ötürü kazanmaya yönelik hareket edeceksiniz. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki bir turda aldığınız her skor size ekstra smoke, flash ve yanıcı gibi bombaların gelmesini sağlayacaktır.

CS GO Tehlikeli Bölge

cs-go-tehlikeli-bolge

CS:GO tehlikeli bölge, Battle Royale türü oyunları sevenlere özel getirilmiştir. FPS oyunlarının vazgeçilmezi olan battle royale modları CS GO için apayrı bir dünya olsa da oldukça iyi uyarlanmıştır. Oyun içerisinde size belirli silahlar verilmez ve seçim yapma şansınız olmaz. Bölgede bulunan çeşitli silahları toplayacak ve mühimmat depolayacaksınız. Ayrıca drone sayesinde silah siparişi verebileceksiniz. Buda sizin güçlenmenizi ve rakiplerinize karşı artılarınızın oluşmasını sağlayacaktır.

Tamamen PUBG mantığının yer aldığı oyunda tehlikeli bölgeden kaçmak için teçhizat ve silahlarınızı kullanmalısınız. Böylece rakiplerinizi öldürerek sona kalan oyuncu olmayı başarabilir ve galibiyetin tadını çıkarabilirsiniz. Bilmeniz gerekir ki bölgede bulunan silahların kullanımı, CS GO içerisinde bulunan diğer modlarda kullanacağınız silahlar ile aynı hassasiyette olacaktır.

CS GO Uçan Gözcü

cs-go-ucan-gozcu

CS:GO uçan gözcü tamamen eğlence odaklı ve SSG 08 silahınızla oynayabileceğiniz türdür. Oynarken keyif alacağınız bu modda nişancılık yönlerini geliştirmek isteyenler ve AWP gibi silahların ustası olma peşinde koşanlara yöneliktir. Ancak burada yer çekimi azaltılmış görünüyor dikkatli olmalısınız. Aynen öyle belirttiğimiz gibi bu modda ayaklarınız yere basmıyor ve uçarak düşmanlarınızı ‘ördek’ olarak adlandırılan nişancı silahıyla vurmanız gerekiyor.

CS GO Geri Alma

cs-go-geri-alma

CS:GO geri alma modu, adından da anlaşılacağı gibi bölgeyi işgal eden terörist takımından geri almaya çalışacaksınız. 3 Terörist ve 4 anti terörist karşılaşmaya başlayacaktır. Teröristler haritanın bomba kurulan bölgesinde otomatik doğacak ve görevi olan bombayı kuracaktır. Anti terörist takımı ise haritanın bomba kurma bölgesine yakın yerlerde doğacaktır.

Ancak burada silah, bomba e teçhizat gibi kitler oyun tarafından seçenek halinde sunulur. Seçimde sunulan belirli silahların altında bombalar ve teçhizatlar önerilir. Seçim tamamen size ait olur ve istediğinizi alabilirsiniz. Ardından kurulan bombayı imha etmek için harekete geçersiniz. Ayrıca belirtmeliyiz ki bu mod Kırık Diş Operasyonu oyunu ile beraber dahil olmuştur.

Counter Strike: Global Offensive Rütbe Sistemi

counter-strike-global-offensive-rutbe-sistemi

CS:GO rütbe sistemi birçok oyun modunda geçerlilik göstermektedir. Rekabetçi, yoldaş ve tehlikeli bölge modlarında geçerli olan rütbe sistemi kazanma ya da kaybetmeye göre ilerleyecektir. Kazandığınız her maç tarafınıza en az +10 puan, kaybettiğiniz her maç tarafınızdan en az -10 puan ve berabere biten her maç puansız şekilde getiri sağlayacaktır.

Maçlara başlamadan önce eşleşmeniz tamamen birbirine yakın rütbeleri bir araya getirerek oluşacaktır. Yani kimse sizden çok fazla üstte veya altta rütbeye sahip olmayacaktır. Becerilerinize göre ve rütbenize göre rakiplerle karşılaşacaksınız. Tabi bu rütbe sistemi Counter Strike serileri boyunca ilk defa Global Offensive ile hayatımıza girmiştir.

CS GO Rütbeleri

CS:GO rütbeleri, altı farklı dereceye ve toplamda 18 çeşitli rütbeye sahiptir. Rekabetçi, yoldaş ve tehlikeli bölge haritalarında kazanacağınız ya da kaybedeceğiniz her maç rütbenizi etkileyecektir. Ayrıca her modun kendine özgü şekilde rütbesi yükselmektedir. Yani rekabetçide kazanacağınız maç yoldaş modunda ki rütbenizi etkilemeyecektir.

cs-go-rutbeleri

Gümüş 1 (SILVER l)

Gümüş 2 (SILVER ll)

Gümüş 3 (SILVER lll)

Gümüş 4 (SILVER lV)

Seçkin Gümüş (SILVER ELITE)

Usta Seçkin Gümüş (SILVER ELITE MASTER)

Altın Nova 1 (GOLD NOVA l)

Altın Nova 2 (GOLD NOVA ll)

Altın Nova 3 (GOLD NOVA lll)

Usta Altın Nova (GOLD NOVA MASTER)

Usta Muhafız 1 (MASTER GUARDIAN l)

Usta Muhafız 2 (MASTER GUARDIAN ll)

Seçkin Muhafız (MASTER GUARDIAN ELITE)

Seçkin Usta Muhafız (DISTINGUISHED MASTER GUARDIAN)

Efsanevi Kartal (LEGENDARY EAGLE)

Usta Efsanevi Kartal (LEGENDARY EAGLE MASTER)

Birinci Sınıf Üstün Usta (SUPREME MASTER FIRST CLASS)

Dünyaca Seçkin (THE GLOBA ELITE)

CS GO VAC ve OVERWATCH Banları

cs-go-overwatch-banlari

CS:GO VAC ve OVERWATCH banları iki farklı ana temaya ayrılmaktadır. 2012 yılında kapalı beta sürümünden çıkarak Steam üzerinde satışları başlamıştır. Ancak her oyunda olduğu gibi burada da hileler ile karşılaşmamız maalesef ki mümkündür. Valve bu duruma karşı önlemler almak için iki farklı periyot kullanmıştır. Birincisi VAC ban ve ikincisi OVERWATCH şeklindedir.

VAC ban sistemsel olarak çalışmakta ve oyuncunun bilgisayarında hile tespit edilmesi halinde girişinin engellenmesini sağlamaktadır. Böylece sisteminde hile barındıran ve bunu açarak oyuna girmeye çalışan oyuncular direkt olarak uzaklaştırılır. Hesaba erişimi ise otomatik şekilde durdurulur. OVERWATCH ise oyuncular tarafından gözlemlenerek karar aşamasına götürülen ban periyodudur.

cs-go-vac-ban-nedir

Çalışma mantığı ise oyun içerisinde şüphe edilen rakip veya takım arkadaşınızı şikayet ediyorsunuzdur. Yani rapor sisteminden şüphelerini işaretleyerek bildiriyorsunuz. Buda direkt OVERWATH özelliği açılan oyuncuların ekranına düşmektedir. ‘OVERWATCH ekranı neden bende yok diyenler olacaktır’ Bu özellik sadece oyunda kendini ilerletmiş ve rütbesi yüksek kişilerin paneline gelecektir.

Burada oyuncu şikayet edilen şüphelinin maçını izleyecek ve sonunda kendi düşünceleri ile CS GO tarafından karşısına gelen maddeleri forumu dolduracaktır. Hileli olduğuna kanaat getirdiğiniz oyuncular direkt olarak ban yiyecektir. Ancak kararsız kalma durumlarınızda asıl yetkili birimler tekrar kontrolden geçirecektir.

Counter Strike: Global Offensive E-Spor

counter-strike-global-offensive-e-spor

CS GO e-spor tarafından dünya geneline oldukça büyük emek harcamış oyunlardan birisidir. Hatta e-spor başlangıcının öncülerinden demek yanlış olmaz. Her yıl Global Offensive üzerinde dünya genelinde ki bütün takımlar turnuvalara katılmakta ve ciddi bütçeler için karşılaşmaktadır. Turnuvaların genelini oyun kendisi üstlenmektedir. Ancak üçüncü parti organizasyonlar tarafından düzenlenen e-spor turnuvalarını da görebiliyoruz.

CS GO kendi bünyesinde oluşturduğu e-spor turnuvalarında oyuncular tarafından satın almalar, kasa, anahtar ve silah skinleri gibi alışverişlerinden finanse edilmektedir. Böylece döngü şeklinde her sezon turnuvaları görmek mümkündür. Genel olarak tanıdığımız bazı CS GO e-spor takımları ise şöyledir;

 • HellRaisers
 • Mousesports
 • G2 Esports
 • CR4ZY
 • MIBR
 • FaZe Clan
 • North
 • Astralis
 • Virtus.pro
 • 100 Thieves
 • Evil Geniuses
 • ENCE
 • BIG
 • Team Vitality
 • Natus Vincere – NAVI
 • Team Liquid
 • Cloud9
 • Godsent
 • Spirit
 • Mad Lions
 • Heroic
 • OG
 • Gen. G
 • NiP
 • Complexity
 • Furia
 • fnatic

Counter Strike: Global Offensive Lisanslı Silahları

counter-strike-global-offensive-lisansli-silahlar

CS:GO lisanslı silahları gerçek hayatta örneklerini görebileceğimiz ekipmanlardan oluşmaktadır. Her silah için kendine has görüntü şöleni vardır. Tabi bunu CS GO silah skinleri ve bıçak skinleri şeklinde daha üst noktalara çıkartmak mümkündür. Oyun içerisinde ve üçüncü parti siteler tarafından sandık açarak elde etmeniz mümkündür.

Tabancalar

 • Five-Seven
 • Glock-18
 • P-250
 • CZ75-Otomatik
 • Desert Eagle
 • R8 Revolver
 • USP-S
 • P-2000
 • Tec-9
 • Çift Baretta

Ağır Silahlar

 • XM1014
 • Nova
 • Sawed-Off
 • M249
 • MAG-7
 • Negev

Hafif Makineli Silahlar

 • MP7
 • UMP-45
 • P-90
 • MP9
 • PP-Bizon
 • Mac-10
 • MP5-SD
cs-go-lisansli-silahlar

Tüfekler

 • Galil AR
 • M4A1-S
 • SSG 08
 • M4A4
 • FAMAS
 • AWP
 • G3SG1
 • AK-47
 • AUG
 • SG 553
 • SCAR-20

Teçhizatlar

 • Çelik Yelek
 • Zeus x27
 • İmha Kiti ‘Anti-Terörist için geçerlidir’
 • Sağlık Aşısı
 • Kask

Bombalar

 • Yanıcı Bomba (Anti-Terörist CT) – Molotof Kokteyli (Terörist)
 • Sis Bombası
 • C4 Patlayıcı
 • Flaş Bombası
 • Yanıltıcı Bomba
 • Tahrip El Bombası (Grenade)

Counter Strike: Global Offensive Silah Skinleri ve Bıçak Skinleri

CS GO silah skinleri ve bıçak skinleri binlerce çeşitten oluşmaktadır. Her bütçeye uygun skin bulmak mümkündür. 0.01 kuruştan başlıyor, bin ve milyon TL değerlerine kadar ulaşabiliyor. Bu fiyatları veren var mı? Diye soracak olursanız, evet var. Hatta büyük çoğunluk bu pahalı desenlerin sahibidir. Silah ve bıçak desenleri çıkartmak oldukça kolay gözükebilir. Ancak bu sadece düşük fiyatlı ve değeri az olanlar şeklindedir.

Oyunun en değerli silah desenleri, bıçak desenleri ve eldivenleri biraz dudak uçuklatır cinstendir. Ancak bu durum silah, bıçak ve eldiven görüntüsüne kattığı o güzelliği değiştirmiyor. Bundan ötürü oyuncular ekipmanlarının desenli olmasına özen göstermektedir. Tabi göz zevkini yükseltmek ve kendini biraz şımartmak isteyenleri saymıyoruz.

CS GO Silah Skini Nasıl Çıkartılır?

CS GO silah skini çıkartmak tamamen şansa dayalı süreçlerden geçmenize sebep olacaktır. Özellikle oyun içerisinde satın alacağınız sandık ve anahtarlar biraz cep yakacak cinstendir. Birçok sandık tercihi arasından en beğendiğiniz desenlerin bulunduğu veya hoşunuza giden skinlerin çıkabileceğini gördüğünüz sandık tercihi yapmalısınız.

Böylece sandık açımında o skini elde etme şansınız daha yüksek olacaktır. Tabi bunun yanında her sandık içerisinde sarı yıldız da bulunmaktadır. Bu içerisinden eldiven çıkacağınız belirten simgedir. Sarı simge geldiğinde şansınızın ne kadar yüksek olduğunu sorgulamadan eldivenin değerine bakmanızı tavsiye ederiz. Şayet yüksek kar marjı olduğunu belirtmeden edemeyeceğim.

CS GO Bıçak Skini Nasıl Çıkartılır?

CS GO bıçak skini çıkartmak, silah ve eldivene nazaran daha kolay süreçlerden oluşmaktadır. Ancak bunun da bir zorluğu vardır. Tahmin edeceğiniz gibi çıkarttığınız bıçak desenini kullanmak için öncelikle ana eşyaya ihtiyaç duyacaksınız. Tabi ki bıçak olmadan çıkaracağınız desenler sadece envanterinizde öylece size bakacaktır.

CS GO Eldiven Nasıl Çıkartılır?

CS GO eldiven çıkartma süreci sizi oldukça zorlayacak ve şansınız yoksa yüksek maliyetli sonuçları beraberinde getirecektir. Tamamen şans işi olan ve sandıklar içerisinden çıkması zordur. Şöyle örneklendirebiliriz; binde bir ihtimal ile o eldiven sizin olacaktır. Ancak youtube, twitch ve diğer platformlar üzerinden şahit olduğumuz bazı durumlar vardır. Kimi insanlara ne kadar kolay çıkmaktadır. Hatta birçok oyuncu buradan gaz alarak hemen para yatırır ve sandık açmaya başlar. Dikkat bu bir yatırım tavsiyesi değildir. İşin ucunda tüm parayı kaybederek sıfır sonuç elde etmek vardır.

CS GO Skin (Desen) Çıkarabileceğimiz Siteler

cs-go-skin-cikarabilecegimiz-siteler

CS GO skin çıkartmak isteyenlerin çoğu, CS GO pazarında bulunan sandıklar ve anahtarlar haricinde üçüncü parti oluşum sitelere yönelmektedir. Tabi bu daha karlı ve bol çeşitli olacağını düşünmekten gelir. Ancak skin çıkartmak için site veya oyun içi sandık tercih etmek gerekmiyor. Şans her yerde aynı şekilde yürüyecektir. Sonuç olarak bunu açan yine siz oluyorsunuz. Ancak görebiliyoruz ki farklı sitelerden oldukça kazançlı ve keyifli ayrılan birçok insan bulunmaktadır.

Tabi burada site tercihi yaparken güvenilirliğini ve doğruluğunu sorgulamak en büyük etkendir. Aksi halde para yatırmanız durumunda çeşitli sorunlarla karşılaşmanın yanı sıra elinizdekinden de olursunuz. Bunun yaşanmasını istemediğimiz gibi sitenin otoriterliğini ve güvenilirliğini sorgulamak gerekiyor.

En Çok Sevilen CS GO Skinleri (Silah, Bıçak ve Eldiven)

Her zaman en çok sevilenler diye bir durum söz konusudur. CS GO oyuncuları ise en çok sevdiği skinleri genel olarak elde etmek ister. Bu durumda genel kıyaslama yapıldığında elimizde belirli bazı seçenekler oluşmaktadır. Bizde bu verilerden elde ettiğimiz sonuçlarda en çok sevilen CS GO desenlerini sizlerle paylaşıyoruz.

En Çok Sevilen CS GO Silah Skinleri

en-cok-sevilen-cs-go-silah-skinleri
 • USP-S Cortex (Field-Tested) 20 ila 30 TL arasında
 • AWP Atheris (Field-Tested) 10 ila 20 TL arasında
 • Desert Eagle Light Rail (Field-Tested) 5 ila 10 TL arasında
 • AK-47 Neon Revulution (Field-Tested) 130 ila 150 TL arasında
 • AK-47 Redline (Field-Tested) 120 ila 130 TL arasında
 • AK-47 Phantom Disruptor (Field-Tested) 65 ila 75 TL arasında
 • Desert Eagle Mecha Industries (Field-Tested) 30 ila 40 TL arasında
 • AWP Mortis (Field-Tested) 10 ila 20 TL arasında
 • M4A4 Desolate Space (Field-Tested) 65 ila 75 TL arasında
 • AK-47 Asiimov (Field-Tested) 200 ila 250 TL arasında
 • AK-47 Elite Build (Field-Tested) 10 ila 20 TL arasında
 • AK-47 Frontside Misty (Field-Tested) 120 ila 130 TL arasında
 • AK-47 Legion of Anubis (Field-Tested) 150 ila 175 TL arasında

CS GO En Pahalı Silah Skinleri

 • AWP Dragon Lore (Factory New) 75 Bin TL
 • StatTrak M4A4 Howl (Factory New) 145 Bin TL
 • AK-47 X-Ray (Field-Tested) 23 Bin TL
 • AWP Fade (Factory New) 17 Bin TL
 • StatTrak AK-47 Fire Serpent (Field-Tested) 13 Bin TL
 • AWP Medusa (Well-Worn) 11 Bin TL

En Çok Sevilen CS GO Bıçak Skinleri

en-cok-sevilen-cs-go-bicak-skinleri
 • Gut Knife Doppler (Factory New) 850 TL
 • Huntsman Knife Rust Coat (Battle-Scarred) 600 TL
 • Huntsman Knife Ultraviolet (Field-Tested) 750 TL
 • Butterfly Knife Urban Masked (Field-Tested) 2500 TL
 • Karambit Freehand (Field-Tested) 2750 TL
 • Bayonet Rust Coat (Battle-Scarred) 1350 TL
 • Navaja Knife Tiger Tooth (Factory New) 800 TL
 • M9 Bayonet Ultraviolet (Field-Tested) 1700 TL
 • Flip Knife Stained (Field-Tested) 1000 TL
 • Butterfly Knife Forest DDPAT (Field-Tested) 2350 TL
 • Bowie Knife Rust Coat (Battle-Scarred) 700 TL
 • Butterfly Knife Marble Fade (Factory New) 11500 TL
 • Stiletto Knife 1100 TL
 • Navaja Knife Rust Coat (Battle-Scarred) 500 TL

CS GO En Pahalı Bıçak Skinleri

 • M9 Bayonet Autotronic (Minimal Wear) 45000 TL
 • Flip Knife Doppler (Factory New) 16000 TL
 • M9 Bayonet Doppler (Factory New) 16000 TL
 • Butterfly Knife Fade (Factory New) 13000 TL
 • Stiletto Knife Doppler (Factory New) 12500 TL
 • Karambit Lore (Factory New)12500 TL
 • Karambit Fade (Factory New) 12000 TL
 • M9 Bayonet Lore (Minimal Wear) 12000 TL
 • Karambit Slaughter (Factory New) 12000 TL
 • Butterfly Knife Marble Fade (Factory New) 12000 TL
 • Butterfly Knife Doppler (Factory New) 12000 TL
 • StatTrak Butterfly Knife Doppler (Factory New) 11500 TL
 • StatTrak M9 Bayonet Marble Fade (Factory New) 10000 TL

En Çok Sevilen CS GO Eldivenleri

en-cok-sevilen-cs-go-eldivenleri
 • Driver Gloves Overtake (Field-Tested) 1000 TL
 • Hydra Gloves Rattler (Field-Tested) 700 TL
 • Hand Wraps Arboreal (Field-Tested) 1100 TL
 • Bloodhound Gloves Bronzed (Field-Tested) 1100 TL
 • Driver Gloves Racing Green (Field-Tested) 450 TL
 • Specialist Gloves Foundation (Field-Tested) 2300 TL
 • Hand Wraps Duct Tape (Field-Tested) 680 TL
 • Specialist Gloves Lt. Commander (Field-Tested) 3500 TL

CS GO En Pahalı Eldivenleri

 • Driver Gloves Snow Leopard (Minimal Wear) 55000 TL
 • Specialist Gloves Marble Fade (Minimal Wear) 30000 TL
 • Sport Gloves Pandora’s Box (Field-Tested) 21000 TL
 • Broken Fang Gloves Yellow-banded (Factory New) 12000 TL
 • Sport Gloves Slingshot (Field-Tested) 10500 TL
 • Hand Wraps CAUTION (Minimal Wear) 9500 TL
 • Moto Gloves Finish Line (Minimal Wear) 9500 TL
 • Hand Wraps CAUTION (Minimal Wear) 9500 TL
 • Moto Gloves POW (Minimal Wear) 9000 TL
 • Sport Gloves Hedge Maze (Field-Tested) 8000 TL
 • Sport Gloves Pandora’s Box (Battle-Scarred) 7500 TL

Counter Strike: Global Offensive Nasıl İndirilir?

counter-strike-global-offensive-nasil-indirilir

CS:GO nasıl indirilir sorusu genel olarak sorulan ve aranan konulardan birisidir. Oyunu indirmek oldukça basit ve hızlı süreçlerden oluşmaktadır. Öncelikle oyunu satın alacağınız Steam hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızın güvenilir olması açısından şifrenizin zorluk seviyesini yüksek tutmalı ve adımları doğru şekilde sırasıyla tamamlamalısınız. Ardından hesabınızı oluşturarak oyunu kuracağınız PC, Xbox, Linux, macOS ve PlayStation platformunuza yeterli alanı oluşturmalısınız. Ayrıca Steam uygulamasını indirmeli ve kurmalısınız.

Arından CS GO oyununu Steam üzerinden satın alma sayfasına gelerek ücretsiz şekilde kütüphanenize eklemelisiniz. Ardından bilgisayarınızda kuracağınız disk seçimini yaparak indirme işlemlerine başlayabilirsiniz. Belirtmemiz gerekiyor ki oyun büyük dosya boyutuna ihtiyaç duymaktadır. Bu süreçte depolama alanınızda yeterli boşluğun olduğundan emin olunuz.

CS GO Ücretsiz Mi? 2021

CS GO, 2021 yılında bazı kısıtlamalar getirilerek ücretsiz şekilde oyunculara tahsis edildi. Ancak oyun içerisinde arkadaş ekleme ve ilk başlarda Seçkin Hesap devre dışıdır. Bundan ötürü oyuna girmeniz ve özellikle rekabetçi modunda maç atmanız durumunda karşınıza Seçkin Hesap olmayan diğer kullanıcılar gelecektir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus hilelerin gelme olasılığı artacaktır.

Fakat oyun içerisinde level sistemi bulunmasından ötürü hesabınızı seçkin kategorisine çıkartma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Yapmanız gereken 21 seviye olana kadar rekabetçi ve normal modlarda oyun girmenizdir. Böylece kısa süre içerisinde hesabınızın seçkin durumu aktif olacaktır.

CS GO Kaç GB 2021

cs-go-kac-gb-2021

CS GO indirme sürecinde depolama tarafında sorun yaşamak günümüzde pek mümkün değildir. Ancak yükleme işlemlerine başlamadan önce depolama alanınızda ki boşluğun yeterli olduğundan emin olmalısınız. CS GO için 20 GB boş alan yeterli olacaktır. Ancak ilerleyen süreçlerde gelen güncellemelerin büyüklüğüne istinaden depolamanızdan biraz ödünç alacaktır.

Counter Strike: Global Offensive Sistem Gereksinimleri 2021

counter-strike-global-offensive-sistem-gereksinimleri

CS GO sistem gereksinimleri açısından biraz şımarmayı isteyen ve bunu hak eden oyundur. Grafik kalitesi açısından sistem yoran ve donanım yönünden esneklik isteyen yapıya sahiptir. Bundan ötürü oyun içerisinde donma, kasma, FPS dropları ve çeşitli hataları almamak açısından sistem gereksinimleriniz en az minimum değerlerine sahip olmalıdır.

CS:GO Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 / AMD Phenom X3 8750 işlemci ve üzeri

RAM (Bellek): 4 GB

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6450 – NVIDIA GeForce GT 420 ve üzeri

Depolama: 20 GB

DirectX Sürümü: DirectX 9 sürümü

İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

CS:GO Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel i3-3220 – AMD Ryzen 3 3100 ve üzeri

RAM (Bellek): 8 GB

Ekran Kartı: MSI RX 570 8 GB – NVIDIA GeForce GTX 1050 ve üzeri

Depolama: 20 GB

DirectX Sürümü: DirectX 11 veya 12

İşletim Sistemi: Windows 10 (64 Bit)

CS:GO macOS (Apple) Sistem Gereksinimleri

cs-go-rehberi-2021-cs-go-macos-apple-sistem-gereksinimleri

İşlemci: Intel Core Duo Processor 2 GHz ve üzeri

RAM (Bellek): 2 GB

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 – NVIDIA 8600M ve üzeri

Depolama: 20 GB

İşletim Sistemi: MacOS X10.11 veya farklı sürüm tercih edilebilir

CS:GO Linux Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Dual Core 64 Bit – AMD at 2.8 GHz ve üzeri

RAM (Bellek): 4 GB

Ekran Kartı: AMD Radeon HD2600/3600 – NVIDIA GeForce 8600 ve 9600GT ya da üzeri ‘Grafik sürücüsü: NVIDIA 310, AMD 12’

Depolama: 20 GB

Ses Kartı: OpenAL

İşletim Sistemi: Ubuntu 12.04 veya farklı sürüm

Düşük Sistem Gerektiren Oyunlar ve 10 Oyun Tavsiyesi!